Міноборони, “Укроборонпром” і Кабмін розпродавали зброю і техніку ЗСУ – Рахункова палата

фото з stunningstocks-review.com

фото з stunningstocks-review.com

Рахункова палата України виявила незаконну схему відчуження військового майна Збройних сил України, яка реалізовувалася за участю Міністерства оборони, підприємств ДК «Укроборонпром» і Кабінету Міністрів. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Рахункової палати, повідомляють Коментарі.

Аудит, проведений Рахунковою палатою, встановив, що Міністерство оборони України в 2012-2013 роках за участю уповноважених підприємств (організацій) державного концерну «Укроборонпром» реалізувало схему комісійного розпродажу майна на внутрішньому ринку.

Продаж військового майна здійснювався через посередницькі структури, в результаті чого ховалася реальна вартість майна, яке надалі реалізовувалося уповноваженими підприємствами (організаціям) на зовнішньому ринку. В результаті держбюджет недоотримував доходи.

“Боєздатна військова техніка і бойова зброя (бронетанкова техніка, бойові вертольоти Мі-24, зенітно-ракетні комплекси, стрілецька зброя і боєприпаси до неї) продавалась приватним суб'єктам підприємництва, що створювало ризики загрози національній безпеці держави на тлі відсутності чіткого нормативного врегулювання порядку реалізації на внутрішньому ринку військового майна, яке мало винятково військове призначення”, - йдеться в повідомленні Рахункової палати.

Міноборони подавало, а Кабмін затверджував переліки надлишкового майна, до яких включалося військове майно, яке було придатне до використання і перебувало на озброєнні Збройних Сил України.

“Відчуження військового майна здійснювалося у Міноборони безвідповідально і безконтрольно, а посадові особи уникали належної відповідальності за невиконання посадових обов'язків, оскільки просто звільнялися з займаних посад”, - йдеться в повідомленні.

Інформацію про результати аудиту направлено Президенту України, Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України з відповідними пропозиціями. Звіт про результати аудиту надіслано керівництву Міноборони, а матеріали щодо корупційних діянь під час реалізації військового майна - до Генеральної прокуратури для вжиття заходів реагування.

Нагадаємо, Генеральна прокуратура України виявила порушення на 17 підприємствах ДК «Укроборонпром».