За три місяці в зоні АТО терористи викрали понад 800 людей

Фото: uainfo.org

Фото: uainfo.org

З початку проведення антитерористичної операції (АТО) на сході України в середині квітня 2014 збройні групи в Донецькій і Луганській областях викрали або затримали 812 чоловік.

Про це йдеться в доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКБ ООН), пише РБК-Україна.

"Деякі з осіб, які утримувалися озброєними групами, є місцевими політиками, державними службовцями та працівниками місцевих вугледобувних підприємств; більшість з них - прості громадяни, серед них: вчителі, журналісти, священнослужителі та студенти", - наголошується в доповіді.

У УВКБ ООН також повідомляють, що моніторингова місія отримала численні повідомлення про акти жорсткого поводження з цими затриманими та застосування до них тортур, а також про вбивства людей озброєними групами, часто вимагають викупу, а віднедавна ще й змушують затриманих рити окопи або ж відправляють воювати на передову.

"Видається, що в деяких випадках викрадення здійснюються абсолютно безсистемно", - йдеться в повідомленні.

До того ж, управління Верховного комісара ООН з прав людини повідомляє про затримання людей українськими збройними силами, а також деяких громадян України, які ймовірно були захоплені і зараз утримуються під вартою в Російській Федерації за різними звинуваченнями.

При цьому в доповіді констатується, що безкарність в східних районах країни, контрольованих збройними групами, привела до краху верховенства права.

Крім того, додають в УВКБ ООН, з'явилися нові звинувачення у стратах, деякі з них були перевірені моніторингової місією.

"Після відступу озброєних груп зі Слов'янська 5 липня один журналіст виявив документи, що свідчать про те, що збройні групи проводили засідання військових трибуналів і засуджували людей до смерті. Були знайдені "накази про виконання вироків", підписані "головнокомандувачем" озброєних груп", - йдеться в доповіді.

З середини квітня станом на 26 липня на сході України було вбито щонайменше 1129 осіб і 3442 поранено.

Про це також йдеться у четвертій доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, яку представив голова місії Армен Арутюнян, передає УНІАН.

У доповіді зазначається, що визначити точну кількість жертв було вкрай важко, але, базуючись на найдостовірніших із доступних даних, Моніторингова місія ООН та Всесвітня організація охорони здоров'я вважають, що кількість вбитих на сході України із середини квітня по 15 липня становить щонайменше 1 тисяча осіб.

Зазначимо, за останніми даними РНБО, за час АТО на сході загинули 325 українських військових і 1232 отримали поранення.

Еспресо