Павутиння Єфремова. Відкрито друге кримінальне провадження

Єфремов 380 кореспондент нет

Генеральна прокуратура України відкрила кримінальне провадження проти голови фракції Партії Регіонів у Верховній Раді Олександра Єфремова.

Його, як повідомляє Центр протидії корупції, звинувачують у зловживанні владою та протиправному тиску на службових осіб  з метою отримати матеріальної вигоди. Відповідно до ч.2 ст. 364 Кримінального Кодексу України, йому загрожує позбавлення волі від 3 до 6 років.

Згідно з інформацією, оприлюдненою Генеральною прокуратурою України, його звинувачують у  тому, що він, будучи народним депутатом, тиснув на працівників державного підприємства «Луганськвугілля», змушуючи їх  закупити обладнання у двох фірм.

В першій під назвою ТОВ «ДС-8», основним власником є його син, в другій ТОВ «Індекспром» – одним із власників є дружина Єфремова. Вигравши тендери, ці фірми поставили обладнання втричі дорожче ринкової ціни на загальну суму в 232, 38 млн. гривень, фактично обікравши державний бюджет на більш ніж 100 млн. гривень.

Заяву, завдяки якій було розпочате кримінальне провадження, передали до Генеральної прокуратури громадські активісти із «Центру протидії корупції».

«Під час Майдану ми шукали інформацію про корупційну діяльність наших високопосадовців з метою надати докази Європейському Союзу для блокування їх рахунків закордоном, – розказує Віталій Шабунін, голова правління «Центру протидії корупції». – Тоді і натрапили на дуже цікаві тендери, інформацію про які публікували«Наші Гроші» на сотні мільйонів гривень, які вигравали фірми сім’ї Єфремова. Розуміючи, що справу можуть зам’яти ми подали заяву до Генеральної прокуратури України від нашої організації, надавши всі, знайдені нами докази. Це лише верхівка айсбергу, але вже її достатньо для того, щоб Генеральна прокуратура могла звернутися до Верховної Ради України із вимогою зняти недоторканність з Єфремова та притягнути його до відповідальності».

Відповідно до українського законодавства, після особистого подання Генерального прокурора прохання до Верховної Ради про зняття недоторканності, 20 днів це питання розглядається в Комітеті з питань регламенту, членом якого до речі є і Олександр Єфремов. Після цього, якщо комітет таки задовольнить прохання прокуратури, щонайменше 226 народних депутатів мають проголосувати в парламенті за її зняття. Якщо голосування буде провалене, повторно його виносити не можна, окрім як при наявності додаткових доказів вини.

Центр протидії корупції уже оскаржував   дії народного депутата Єфремова, зокрема, можливість причетності останнього до  доведення до банкрутства ВАТ “Стахановський Коксохімзавод”.  Перший заступник Генпрокурора Білоус В.В. листом від 21.02.2014 року перенаправив звернення до Міністерства внутрішніх справ України. Останнє за підписом новопризначеного Міністра Авакова А.Б. повідомило, що розглядається можливе та інші питання наведені у зверненні. Міністр внутрішніх справ Україні Аваков А.Б. в листі вказав, що 13.03.2014 року Луганським МУ ГУМВС в Луганській області відкрите кримінальне провадження за ч. 1 ст. 364 Кримінального кодексу України (Зловживання владою або службовим становищем), за яким передбачено обмеження волі до 3 років.

До відома: 

За повідомленням “Yanukovich.info”, до обрання народним депутатом Олександр Єфремов тривалий час очолював Луганську обласну державну адміністрацію (1998–2005 рр). До того в 1997 — 1998 роках Єфремов був заступником голови Луганської облдержадміністрації.

Станом на січень 2014 року бізнес інтереси Олександра Єфремова зосереджені навколо компаній, які можна сортувати на дві групи:

  • «фінансової», яка здійснює управління активами та контролюється холдинговою компанією TBM Holdings, Inc, зареєстрованою в штаті Невада, США
  • «промислової», яка виграє мільярди гривень на державних закупівлях, постачаючи державним підприєствам Луганщини різні товари та послуги

Фінансова група

aefremov-diagram1-ukr

Промислова група

aefremov-diagram2-ukr