Харківська РДА переплатила за харчі для школярів 190 тис. грн.

Харчі для дітейЯк повідомив експерт Бюро аналізу політики Дмитро Бобиренко, ряд тендерів, за результатами яких для шкіл району було закуплено весь спектр продуктів харчування, дав чергову можливість харківським чиновникам підзаробити. У квітні Відділом освіти Харківської райдержадміністрації було проведено одинадцять тендерів, для забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів Харківського району продуктами харчування.

Аналіз цих закупівель вказує на чергову діру, в яку витікають бюджетні кошти.

Порівнюючи закупівельні ціни з даними Міністерства аграрної політики та продовольства України, ми бачимо, що з одинадцяти тендерів у дев’ятьох продукти були закуплені за завищеними цінами.

У деяких випадках ціни перевищують середні по Україні більше ніж удвічі!

Загалом сума переплати становить близько 191 тис. грн..! І це при порівнянні з роздрібною ціною. А зважаючи на обсяг закупівлі, ціна мала би бути оптовою, тобто, ще нижчою.

В очі одразу впадає мала кількість учасників та відсутність серед них великих оптових підприємств.

Перемоги у тендерах між собою розподілили три учасники: ФОП Удод, ФОП Якутенко та ТОВ «Фудснаб», які брали участь у більшості тендерів. Списати такі випадки на звичайну недбалість або відсутність добросовісних постачальників важко. Ці державні кошти, скоріше за все, розійшлися по кишенях чиновників.

А збиток несе громада, яка, неначе скупий хазяїн у приказці, платить двічі – перший раз офіційну зарплату «нечистим на руку» чиновникам, вдруге – під час отаких махінацій у процесі закупівель.