Антимонопольний комітет виявив низку порушень на Київщині

Київське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України вимагає від богуславських виробників зефіру припинити дезінформувати споживачів про те, що вони купують ванильний зефір.

Як повідомила прес-служба АМКУ,  Київське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України зобов’язало ТОВ «Богуславський завод продтоварів» (м. Богуслав, Київська область) припинити дії, які містять ознаки порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції.

Як встановило Відділення, ТОВ «Богуславський завод продтоварів» поширювало на упаковці зефіру «Ванільний» ТМ «Богуславна» напис «Ванільний», не використовуючи у виробництві ваніль, а лише ароматизатор ванільний. Такі дії Товариства могли ввести в оману споживачів щодо справжніх властивостей зефіру та призвести до отримання ТОВ «Богуславський завод продтоварів» неправомірних переваг у конкуренції.

Також Київське обласне територіальне відділення оштрафувало ТОВ «Прайм Капітал Груп» за поширення неправдивої інформації на біг-бордах, що може ввести в оману споживачів та привести до отримання неправомірних переваг у конкуренції.

Як встановило Відділення, Товариство розміщувало на біг-бордах інформацію наступного змісту «Паркінги, квартири від власника ЖК «Чайка». Такі дії сприяли створення у потенційних споживачів сприйняття Товариства як власника усього житлового комплексу, у той час як ТОВ «Прайм Капітал Груп» є лише одним з інвесторів та не має права власності на жодне парко-місце у житловому комплексі.

Товариство визнало та припинило порушення.

Трохи раніше АМКУ Київщини розкрило інше вагоме порушення в  Броварах.  Так, Адміністративна колегія Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету визнала дії Броварської міської ради Київської області порушенням конкурентного законодавства.

Як встановило відділення, рішенням Броварської міської ради Київської області від 18.04.2013 №908-32-06 було затверджено Положення про порядок передачі в оренду комунального майна територіальної громади м. Бровари, яким встановлено укладання договору оренди комунального майна з державними та комунальними спеціалізованими підприємствами, установами та організаціями, які фінансуються з державного або місцевого бюджетів, комунальними підприємствами, у разі погодинної оренди об’єкта оренди без визначення попиту на об’єкт оренди та не на конкурсних засадах.

Колегія територіального відділення визнала вищевказані дії Броварської міської ради порушенням законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді спотворення конкуренції при наданні в оренду комунального майна окремим групам суб’єктів господарювання та зобов’язала Броварську міську раду Київської області припинити порушення у трьохмісячний термін шляхом скасування рішення Броварської міської ради Київської області від 18.04.2013 №908-32-06.