З початку року на Рівненщині до суду направили 20 справ про корупцію

1З початку року на Рівненщині до судів скеровано 20 кримінальних проваджень про корупційні правопорушення, повідомляє Рівне Вечірнє.

Цьогоріч правоохоронними органами надіслано до судів 20 кримінальних проваджень про корупційні правопорушення, що їх вчинила 21 особа, у тому числі 8 кримінальних проваджень стосовно 8 осіб - за фактами одержання неправомірних вигод. З підозрюваними укладено 7 угод про визнання винуватості.

Зокрема, викрито факти корупції у таких соціально-важливих сферах: у бюджетній системі — 6, у сфері земельних правовідносин — 6, у сфері освіти — 2, у банківській системі — 1 та інше.

Корупційні злочини виявлено у діях посадовців органів влади, місцевого самоврядування, контролюючих органів, державної пенітенціарної служби, а також службовців, які працюють у банківській системі, сферах освіти, земельних правовідносин. Судами області ухвалено 13 обвинувальних вироків стосовно 14 осіб.

Правоохоронні органи області також вживали заходи щодо протидії адміністративно-караній корупції. Ними складено та направлено до суду 59 протоколів про вчинення адміністративних корупційних правопорушень.

“Судами розглянуто 34 адміністративні справи про корупційні правопорушення та за їх результатами вже притягнуто до відповідальності 26 посадовців,  — повідомила прес-секретар прокурора області Людмила Суржук.  — Серед них — три державних службовці (у т.ч. голова районної державної адміністрації), два депутати місцевих рад, дев'ять посадових осіб місцевого самоврядування (у т.ч. голова районної ради), по два працівника митної служби та підрозділу цивільного захисту, шість посадових осіб юридичних осіб публічного права. На винних накладено 8,5 тис. грн. штрафів. Запобігання і протидія корупції залишається одним із пріоритетних напрямів діяльності правоохоронних органів, зокрема, прокуратури”.