Поле битви – Генплан

Генплан столиці - поле бою будівельних олігархів, а так званий «містобудівний» кадастр, який виставлений на загальний огляд на сайті архітектурного департаменту КМДА, -  є повною профанацією для обману бізнесу і населення. 

Поле битви 1

Про це журналісту INTV повідомив екс-заступник Головного архітектора м. Києва (2004-2008рр) Віктор Глеба. Він стверджує, що ніякий Генплан, - ні старий, ні новий не дозволить прибрати конфлікт між забудовниками, громадою та владою столиці. Він вважає, що всі питання, в тому числі і сумнівного характеру, які мають відношення до забудови Києва та освоєння земель столиці, вирішуються в двох департаментах КМДА - Земельному і Архітектурному. 

«Чиновники цих департаментів, видаючи довідки-витяги з земельного та містобудівного кадастрів, лише імітують регулювання генпланом питань забудови. А, насправді, замовник, отримуючи документи в цих департаментах, навіть не підозрює, на які порушення чинного Генплану - 2020 його штовхають чиновники», - підкреслив Віктор Глеба. 

Поле битви 2

Він також зауважив, що чинний Генплан столиці був розроблений і затверджений ще в 2002 році, і з тих пір методично порушується. Йдеться про сотні будівельних майданчиків у межах різних категорій земель столиці. Це і рекреаційні землі, що не підлягають забудові, і землі Міноборони, які відчужуються без компенсацій на відновлення української армії. Мова також йде про землі історико-культурного призначення та інші особливо-цінні землі, відчуження яких мало відбуватися лише через Кабінет міністрів України та Верховну Раду. 

«Наприклад, на Дніпровській Набережній в Затоці Берковщина ведеться будівництво житлового комплексу на землях рекреаційного призначення (згідно Генплану -2020). Але, при цьому в новому Генплані -2025 ці землі числяться, як землі громадської забудови, і частково - житла вздовж Набережної. Громада масиву Осокорки сподівалася, що це будуть землі для відпочинку на березі Дніпра. Уявити, що в водоохоронній зоні річки Дніпро на місці нерестовища буде намита територія і зведений черговий висотний житловий комплекс, місцеві жителі не могли уявити, навіть, у страшному сні», - зазначив архітектор. 

Поле битви 3

Віктор Глеба також підкреслив, що всі «шкурні» питання забудови столиці сьогодні вирішуються не без участі функціонерів з Мінрегіону, які були затверджені на посади ще в 2010 році. 

«Бійці старої системи, проти яких вийшов Майдан, зараз опинилися під крилом колишнього Вінницького мера. Саме з його допомогою нова «енергійна» команда Київради спробує найближчим часом «протягнути» новий Генплан - 2025 через горнило Науково-технічної ради Мінрегіону, якою завідує, перебуваючи 32 роки в міністерстві, всім відомий чиновник. Заручившись підтримкою Мінрегіону, депутати Київради не будуть сумніватися у своїй правоті, і будуть голосувати за затвердження нового Генплану-2025. Тим самим, вони перекладають на плечі Центральних органів влади відповідальність місцевих органів самоврядування столиці. Що цікаво, думка громадськості як завжди буде ігноруватися», - зауважив колишній заступник Головного архітектора Києва. 

Він додав, що роблячи спробу затвердити новий Генплан-2025 й зробити легітимними «віджаті» у громадськості землі, команда Кличка в Київраді спробує покласти провину за протизаконні дії на Міністра регіонального розвитку, і вивести свого шефа з під удару. 
«Команда Кличка в Київраді наївно вважає, що мер столиці таким чином зможе уникнути кримінальної відповідальності. Але - це помилка. Адже, чинний міський голова, а не міністр Мінрегіонбуду,  є єдиною посадовою особою, яка буде підписувати рішення Київради», - уточнив колишній заступник Головного архітектора столиці. 

Владислав Кордік
INTV