Міноборони використало лише 17 % благодійних коштів

АТО Наші грошіМіністерство оборони України використало лише 22 мільйони зі 134 мільйонів гривень благодійних пожертв, зібраних на мобільний номер 565, що складає менше 17 %. Про це Міноборони відзвітувало на своєму сайті

Раніше Міноборони відзвітувало щодо ситуації, яка склалася із витрачанням коштів, які виділив Кабінет Міністрів України для Міноборони.

Міністерство відзвітувало, що невикористаними залишаються близько 4 мільярдів гривень, що складає більше 300 мільйонів доларів за поточним курсом.

На думку народного депутата України Степана Івахіва, який входить до Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань використання коштів Міноборони, причина полягає в забюрократизованій системі документообігу Кабінету Міністрів України. За його словами, чиновники працюють так, ніби не розуміють, що в країні іде війна.

Так чи інакше, депутати та юристи, які регулярно роблять запити щодо витрачання коштів Міноборони, сходяться на думці, що українським високопосадовцям не вистачає політичної волі спростити нормативні акти, які дозволили би швидко та ефективно здійснювати закупівлі воєнної техніки, а також інших необхідних речей та послуг в умовах фактичної війни із Російською Федерацією.

Про це повідомляє  група активістів, яка називає себе "Гроші для Армії України". В групі працюють юристи, волонтери-постачальники Армії, держуправлінці, журналісти та інші небайдужі громадяни, які регулярно моніторять ситуацію щодо витрчання коштів Міністерством оборони.

Координує групу юристка Ірина Варшик. З цієї теми вже була написана детальна стаття, здійснено ряд запитів до Міноборони, залучено ЗМІ до висвітлення теми повільного та неефективного витрачання коштів Міноборони. Моніторинг ЗМІ тут.

В рамках нашої роботи ми спілкуємося із депутатами-членами Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань використання коштів Міноборони, зокрема зі Степаном Івахівим та Іриною Геращенко.