У Сквирі громада погрожує перекрити рух транспорту

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

У місті Сквира Київської області розгортається скандал навколо так званої «кільцевої дороги». Справа в тому, що через місто Сквира, а якщо бути більш точним, через його центр проходить дорога державного значення, по якій протягом дня проїзджають сотні важкогабаритних машин (фур), які транспортують вантаж зі сходу та заходу країни на південь і у зворотньому напрямку.

Безумовно, при такому насиченому трафіку дорожнє покриття (вулиці Карла Маркса та Рози Люксембург) маленького містечка не витримало та перетворилось на величезні ями. Водії величезних фур вирішили не ламати свої машини та почали їздити через вулиці Леніна та Богачевського, де рух важковагового транспорту заборонено. Зрозуміло, що дорожнє покриття і на цих вулицях починає руйнуватися.

Саме тому, що все це відбувається за мовчазної згоди місцевої влади та ДАІ, мешканці цих вулиць не втримались та поставили ультиматум місцевій владі, адресувавши Сквирському міському голові відповідний лист.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Озвучили цей лист на останній, 52й сесії Сквирської міської ради, яка відбулась за присутності десятків стурбованих цією проблемою мешканців міста. Представниця ініціативної групи Євгенія Лозинська звернулась до депутатів, міського голови та його заступників зі звинуваченнями у бездіяльності міських чиновників, які «лише командують з кабінетів, а реального життя не бачать».

Багатотонні фури, особливо вночі, літають на великих швидкостях, придорожні будинки аж дрижать. Пролунала вимога – виконати зазначені в листі пункти.

Машини літають на одному відрізку цієї дороги, проте є великій відрізок "кільцевої", де машини не можуть проїхати без пошкодження ходової. За документами, які я маю в своєму розпорядженні, відрізок дороги по вулиці Карла Маркса було відремонтовано менше ніж рік тому.

Відповідно до Акту виконаних робіт, Київська обласна державна адміністрація через генпідрядника ТОВ «БЦ ШЕУ» провела поточний ремонт дороги. При цьому начебто витрачені не малі кошти – біля 200000 гривень.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Проте реальну картину з «відремонтованим» відрізком дороги  ви можете побачити на фото.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Дитячий садок міста Сквира на кільцевій дорозі

Уздовж окружної дороги розташовані два дитячих садочка, відтак дорога є  небезпечною для дітей.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Хочу наголосити, що ви бачите на цих фото не якусь сільську дорогу, а дорогу державного значення, по якій їдуть зокрема машини з Польщі, Угорщини, Росії, Білорусії та інших країн.

І в цій ситуації страждають насправді не тільки мешканці маленького містечка Сквира, - страждає імідж України.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Як бачите, тут ледь можуть розійтись зустрічні машини. По обидві сторони дороги - приватні будинки мешканців міста Сквира, які іноді на власних оселях відчувають усю міць автотранспорту.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

А це інший відрізок кільцевої дороги - поворот з вулиці Карла Маркса на вулицю Якушкіна. Машини ледь вписуються в поворот, вже неодноразово траплялись випадки,  коли вантажний транспорт зносив на цьому відрізку дороги стовпи електропередач. Нагадаю – все це центр міста Сквира.

З вищезазначеного складається наступне враження та висновки.

  1. Кільцева дорога міста Сквира, яка проходить через центр міста, не призначена для руху великотоннажних машин та несе небезпеку для рухомого транспорту й  мешканців міста.
  2. Гроші, які виділялись на ремонт дороги в минулому році, ймовірно, просто «роздерибанили», адже є очевидні речі – якщо ти щось ремонтуєш, то воно ціле і придатне до використання.
  3. Місцева влада повністю ігнорує думку громади та не контролює аварійну ситуацію на цьому відрізку дороги.
  4. Місцева влада не вживає заходів для ремонту кільцевої дороги міста Сквира.
  5. На думку громади, цей відрізок дороги необхідно перекрити та заборонити рух вантажного транспорту (місцеві чиновники з цим не погоджуються).
  6. Кільцева дорога повинна проходити за межами міста Сквира.

Громадські активісти дали невеликий час міському голові для вирішення усіх проблемних питань, пов’язаних з кільцевою дорогою. Якщо зазначені у зверненні питання не будуть вирішені протягом найкоротшого терміну, мешканці міста обіцяють перекрити дорогу.

Далі буде.