Землю під Житомиром, на якій громада хоче облаштувати парк, віддають під забудову?

 15 липня на сесії Новогуйвинської селищної ради обговорення земельних питань мало не переросло у бійку. Представники громади сварилися з депутатами через шматок землі у самому центрі селища Гуйва.

2,35 гектарів спірної землі, яку раніше хотіли продати, але суд повернув її у власність громади, більше 10 років сховано за будівельним парканом. За словами мешканців: це ідеальне місце для парку, але тепер депутати хочуть віддати землю під будівництво.

gyjva_zemlaj_06

«Ми подавали неодноразово заяви і від ініціативної групи, і від мене особисто, подавали протоколи наших зібрань, які проходили в місті, а вони просто ігнорували нас на сесії. Ніби ніхто й не проти залишити цей ліс, а з іншого боку – ми отримуємо інформацію про те, що лежать вже з викопіровками заяви на отримання ділянок там», - розповідає мешканка смт Гуйва, депутат Новогуйвинської селищної ради Наталія Железнікова.

Серед заявників – військовий та багатодітна мати. Але пані Наталія підозрює, що цю землю почнуть ділити і, прикриваючись благородними мотивами, врешті-решт нададуть ділянки «зацікавленим людям». За її словами, ані сам військовий, ані багатодітна мати не наполягають на тому, щоби земельні ділянки їм виділяли у тому «трикутнику».

«Ми зв'язалися з багатодітною матір'ю Альоною Теренчук, я її знаю, вона сказала, що їй це не треба, і з цим військовим, який дійсно заслуговує на земельну ділянку, але він сказав, що зовсім не наполягає на тому, щоб йому виділяли її тут. Коли я була на земельній комісії, мені показали, що існує 16 заяв під забудову на цій ділянці 2,35 га, а вже ввечері у мене були відомості, що їх існує 24. При чому особи, які в цьому списку і з Запоріжжя, з Хмельницької області, хтось там з міста Житомира, хто з Новогуйвинська і так далі», - коментує Железнікова.

У Новогуйвинській селищній раді не заперечують, що отримали такі заяви, але поки про виділення землі мова не йде, бо є багато питань щодо статусу цієї ділянки. У земельному кадастрі цей трикутник і досі значиться як приватна власність. Крім того, за словами юриста Віталія Приведьона, земля дотепер перебуває в оренді приватного підприємства і має статус рекреаційної зони, де будуватися в принципі не можна.

«Було винесено рішення суду про передачу даної земельної ділянки у комунальну власність, але при цьому договір оренди не був розірваний. На даний час дійсно звернулися громадяни щодо виділення земельних ділянок під будівництво. Незрозуміла ситуація зараз щодо самої земельної ділянки: перебуває вона в оренді чи не перебуває, тому на даний час фактично на сесії було прийнято рішення звернутися у відповідні органи Держземагентства щодо встановлення статусу даної земельної ділянки, щоб можна було предметно про щось говорити», - зазначив юрист Новогуйвинської селищної ради.

Земельні баталії за ділянку у центрі Гуйви тривають. Люди відступати не збираються і кажуть: наполягатимуть, щоб на цьому місці таки облаштували парк.

За матеріалами Житомир.info