Сімейний підряд на мільйони. Тендерні непорозуміння в Чернівцях

фірма-мільйонерНа будівельному ринку обласних центрів країни представлено багато різних підприємств, які готові працювати і надавати свої послуги. Але є такі, які завжди виграють тендери, які завжди кращі од інших, навіть якщо отримують аванси, не виконуючи роботи, що передбачені договорами.

Зокрема, нещодавно прокуратура Чернівецької області повідомила, що прокурор м. Чернівці звернувся з позовами до Господарського суду Чернівецької області з вимогою стягнути з приватного підприємства невикористані авансові платежі в сумі 150 та 196 тисяч гривень, перераховані з бюджету за договорами державних закупівель.

Вказане підприємство мало виконати роботи з будівництва насосної станції на водозаборі та капітального ремонту дороги, однак не дотрималося цих зобов’язань.

І лише в ході судового розгляду справи відповідач виконав частину робіт. Таким чином, перераховані кошти використано за цільовим призначенням.

В рішенні Господарського суду Чернівецької області  від 4 квітня 2014 року йдеться, що в.о. прокурора м. Чернівці в інтересах держави в особі Департаменту житлово-комунального господарства Чернівецької міської ради звернувся з позовом до Приватного підприємства «Санталіс» м. Чернівці про повернення авансу в розмірі 196 980,00 грн., сплаченого згідно з Договором від 24.07.2012 р. Обґрунтовуючи позовні вимоги, прокурор посилається на те, що згідно з укладеним між сторонами договором № 161  від 24.07.2012 р., відповідач зобов'язався виконати відповідно до кошторисної документації та умов Договору роботи з капітального ремонту дороги на провулку Ентузіастів у м. Чернівцях, а позивач - прийняти вказані роботи та оплатити їх. Далі прокурор стверджує, що позивач здійснив попередню оплату 30% річного ліміту асигнувань, у зв'язку з чим відповідач зобов'язувався протягом 3-х місяців з дня проплати придбати відповідні матеріали та надати акти виконаних робіт. Але відповідач умови укладеного договору не виконав, а тому у відповідача перед позивачем виникла заборгованість у сумі 196 980,00 грн. Однак на день розгляду справи представник позивача подав клопотання про припинення провадження у справі у зв'язку з повним добровільним виконанням зобов'язань відповідачем. Адже після звернення позивача з позовом до господарського суду між сторонами підписано акт звірки взаємних розрахунків, який свідчить про добровільне виконання зобов'язань за договором.

Цікаво, що згідно з  даними бізнес-довідника, керівником підприємства «Санталіс» є Ярослав Венгренович. Воно засноване зі статутним фондом  в 250 грн. Ольгою Ярославівною та Уляною Йосипівною Венгренович. Сам же керівник підприємства Ярослав Венгренович також є керівником підприємства ТОВ ПРОМІТЕХ .  Так, згідно з даними Єдиного реєстру фізичних і юридичних осіб, засновниками підприємства є Ярослав Богданович Венгренович та Богдан Ярославович Венгренович, керівником – Олег Богданович Венгренович.

Це підприємство у 2008 році отримало більше 1,7 мільйона гривень на реконструкцію, модернізацію насосно-силового обладнання підкачування води в мікрорайоні вулиць: вул. Достоєвського, Чапаєва, Фрунзе в м. Чернівці. Окрім того, підприємство отримало17,5 мільйонів для будівництва інженерних мереж у новому житловому масиві Чернівців. Вже в 2012 році ТОВ ПРОМІТЕХ робив котлован по вулиці Шухевича.

Як бачимо, фірми Венгреновичів мають мільйонні підряди на каналізування, прокладання мереж тощо, починаючи з 2008 року. Однак це не зупинило їх перед невиконанням умов договору ще 2012 року. І довелось чекати аж судового позову майже через два роки, аби змусити підприємство виконати свої зобов’язання перед громадою міста. Зауважимо, що судові тяганини – це теж час і бюджетні кошти.