Затримано директора “Київського бронетанкового заводу” за підозрою у розтраті держкоштів, виділених на БТР

фото з information1universe.blogspot.com

фото з information1universe.blogspot.com

16 липня у м. Києві СБУ спільно зі слідчими прокуратури Центрального регіону України з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері затримали т.в.о. директора ДП “Київський бронетанковий завод”. Його затримано за підозрою у розтраті державних коштів, виділених на військову техніку. Про це повідомляється на сайті СБУ.

Встановлено, що у червні ц.р. керівництво заводу уклало угоду на постачання 20 корпусів для БТР-3Е1 з одеським приватним підприємством, яке не є їх виробником і не має відповідної ліцензії на торгівлю товарами військового призначення, а фактично здійснює свою діяльність лише у сфері надання охоронних послуг.

Комерційній фірмі, яка  навіть не знаходиться за вказаною в договорі адресою, було перераховано аванс - 12 мільйонів гривень, хоча згідно з чинним законодавством та за умовами договору кошти мали бути перераховані постачальнику лише після виконання ним замовлення.

Гроші на постачання бронетранспортерів для потреб Національної гвардії України були виділені з державного бюджету.

Однак, до цього часу вказане приватне підприємство корпуси для БТРів не поставило, а одержані кошти перерахувало на рахунок зареєстрованого у м. Вишгород товариства з обмеженою відповідальністю, яке перевело їх у готівку.

14 липня за матеріалами ініційованих СБУ перевірок фінансово-господарської діяльності ДП “Київський бронетанковий завод” прокуратурою Центрального регіону України з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері було розпочато досудове розслідування за  ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Наразі затриманого керівника заводу поміщено до ізолятора тимчасового утримання до обрання йому запобіжного заходу.

Слідство триває.