Сквирський «Завод будівельних матеріалів» намагаються знищити?

Протягом останніх двадцяти років незалежності на теренах України відбувся колосальний перерозподіл майна на користь різноманітних олігархічних та бізнес-груп як загальнодержавного так і регіонального рівня. Не обійшла ця участь і Сквирський район Київської області.

Зупинились десятки великих та малих підприємств нашого району, серед найбільших - завод «Яшма», Вентиляторний завод, Плодоконсервний завод, Цегельний завод «Промінь», Шамраївський цукровий завод, Сквирський сирзавод та інші.

Схвильовані робітники СП «Завод будівельних матеріалів» та їх рідні повідомили, що на підприємстві відбуваються якісь незрозумілі речі. Хтось намагається вивезти все рухоме майно підприємства, що може означати припинення його роботи.

IMG_8579

Коли ми прибули на завод, зазначає Катерина Бондарчук, в кабінеті головного інженера за участі представників місцевої влади тривали переговори, а в кабінеті директора Г.Салтанюка були присутні працівники підприємства, представники Народної Самооборони міста, Народної ради міста Сквира. Відчувалась стурбованість, нервозність.

IMG_8565

А що сталось?

Хронологія подій така: ще 20 травня 2014 року старший державний виконавець Н.О.Грищенко винесла постанову про відкриття виконавчого провадження по виконанню наказу № 911/4562/13 від 13.05.2014 року Господарського суду Київської області про стягнення із СП «Завод будівельних матеріалів» на користь ТОВ «Гранд Буд Актив», зареєстрованого в м.Біла Церква, боргу в сумі 631 тисяча гривень та 12 тисяч гривень судового збору.

Боржникові належало цю постанову виконати самостійно до27 травня 2014 року. Оскільки цього не выдбулось, виконавча служба виносить постанову про стягнення заборгованості у примусовому порядку та накладає арешт на майно підприємства.

Також мала місце постанова державного виконавця про накладання арешту на всі банківські рахунки боржника в АТ «Райффайзен Банк Аваль».

4 червня виконавець також виніс постанову про арешт рахунків в ПАТ КБ «Приват Банк», оскільки дирекція підприємства відкрила його після арешту попередніх рахунків.

16 червня цього року було складено акт опису й арешту рухомого майна заводу – боржника (бульдозери,крани, вантажні автомашини), а 19 червня держвиконавці з представниками стягувача ТОВ «Гранд Буд Актив», прибули для передачі його на відповідне зберігання стягувачеві.

Саме це так і стурбувало колектив підприємства, в якому нині трудиться понад 70 чоловік, які висловили підозру про те, що таким чином завод може припинити виробництво.

Тобто, з одного боку ТОВ «Гранд Буд Актив» бажає повернути гроші, яке вклало в розвиток підприємства, з іншого боку присутній колектив підприємства, який розуміє, що у випадку вивезення обладнання підприємство може зупинитись назавжди.

20 червня 2014 року у малому залі Сквирської районної ради відбулись перемовини між сторонами конфлікту за участі представників ЗМІ, громадськості юристів обох сторін. Надто багато аргументів було висловлено з обох сторін, проте конфлікт так і не вирішився.

Дивним у цій ситуації і незрозумілим є поведінка керівництва СП «Завод будівельних матеріалів». Розуміючи та знаючи, що обладнання підприємства арештоване, його директор Г.Салтанюк надсилає лист на Київську обласну раду з проханням продовжити термін дії гірничого відводу.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

При цьому він приховує інформацію про те, що активи підприємства, рахунки та рухомий склад знаходяться під арештом, і відповідно отримує позитивний юридичний висновок обласної ради.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Безумовно, не знаючи дійсних справ на підприємстві, на пленарному засіданні сесії Київської обласної ради депутати приймають  рішення, яким надають гірничий відвід СП «Завод будівельних матеріалів».

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Незрозуміло, яким чином тепер арештований рухомий склад буде використовуватись у роботі підприємства, але факт залишається фактом – родини семи десятків працівників підприємства на сьогодні залишаються заручниками розборок конфліктуючих сторін.

Кілька днів тому голова парламентського комітету з питань підприємництва Олександра Кужель заявила, що зміна влади в Україні не допомогла зупинити рейдерство. Найпоширенішим методом захоплення підприємств є доведення їх до банкрутства.

"На даний час до парламентського комітету надійшло 78 запитів від підприємців, які постраждали внаслідок рейдерських захоплень", - сказала голова комітету.  

Зокрема, велика кількість випадків рейдерства, за її інформацією, зафіксована в Криму, після окупації півострова Росією.

За її словами, рейдерським атакам піддаються тамтешні середні і дрібні підприємці, перш за все, власники невеликих об’єктів нерухомості.

Кужель також зауважила, що на даний час почався процес перерозподілу власності громадян України, які після зміни влади, обрали російську сторону.

«Ті, хто їх прийняв, вже вимагають поділитися своїм бізнесом», – відзначила вона.

З її слів, в таких випадках необхідно розглянути можливість арешту цієї власності, щоби уникнути подальшого її незаконного перерозподілу.

Одним із способів вирішення  цього питання, за словами Кужель, може стати повноцінна робота раніше створеної Міжвідомчої комісії з протидії рейдерству.

Про найрезонансніші випадки рейдерства Кужель розповіла на прес-конференції в УНІАН.