В Україні у співпраці з міліцією та лікарями діють нелегальні похоронні фірми, — громадська організація

1338450179_kladbishe

Фото: pro-vincia.com.ua.

В Україні, незважаючи на зміну влади, подовжують діяти нелегальні похоронні фірми, які працюють у тісній співпраці з міліцією та закладами охорони здоров'я.

Про це на прес-конференції розповів голова громадської організації “Київський міський комітет порятунку бізнесу” Микола Криворот, передає інформаційне агенство УНІАН.

За його словами, схема нелегального бізнесу з надання ритуальних послуг працює таким чином: медики або правоохоронці, які приїжджають за викликом родини, в якій померла людина, інформують про цей факт представників нелегальних похоронних компаній.

Ці компанії сплачують співробітникам міліції або лікарям по 2 тис. грн за кожну таку інформацію.

Після цього, стверджує голова громадської організації, до родини телефонують представники нелегальних похоронних фірм і пропонують свої послуги за завищеними втричі, ніж у легальних учасників ринку, цінами.

Процедура похорон достатньо проста й описана у законі. Якщо в сім'ї сталася трагедія, потрібно телефонувати в міліцію або у «швидку». Після цього посадові особи виписують довідку і лікарське свідоцтво про смерть. Але насправді до людей приїжджають невідомі фірми після візиту міліціонера або «швидкої» і пропонують своїх послуги за втричі вищими цінами”, - сказав Криворот.

Крім того, за його даними, у Києві навіть працюють приватні морги, що заборонено законом.

Криворот зазначив, що з приводу нелегального похоронного бізнесу вже неодноразово порушувались кримінальні справи, але діяльність таких фірм досі не припинена, організатори цього бізнесу і ті, хто його покриває, не були покарані.