Економна Львівщина. Частина 2

Зображення з сайту subscribe.ru

Зображення з сайту subscribe.ru

Львівська обласна державна адміністрація не квапиться продавати з аукціону автомобілі, що обслуговують чиновників її структурних підрозділів.

Більше того, як стало відомо «Ні корупції!», ЛОДА навіть не визначилась із датами проведення аукціону та стартовими цінами на авто, хоча згідно з розпорядженням голови адміністрації Ірини Сех, їй мали доповісти про результати здійснення заходів щодо відчуження майна та надходження коштів, одержаних від реалізації легкових автомобілів, до 1 липня.

«Ні корупції!» вже писав про те, як керівництво Львівської області в поті чола заощаджує бюджетні кошти, виконуючи березневу постанову Кабінету міністів «Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету». Як результат, чиновникам заборонили витрачати гроші на мобільний зв’язок, скоротили надбавки та премії до посадових окладів, зекономили на обласних програмах 330 000 гривень, доповіли, що готуються до продажу автомобілів ЛОДА і, по суті, все.

Так от, власне, з продажем автомобілів ЛОДА з аукціону – ситуація дуже дивна і не зрозуміла. Тепер – про все по порядку.

14 квітня цього року голова ЛОДА Ірина Сех підписала розпорядження №104/0/5-14 «Про встановлення ліміту легкових автомобілів, що обслуговують апарати місцевих державних адміністрацій та їх структурні підрозділи». А 22 квітня 2014 року за її підписом вийшов ще один документ – розпорядження № 1/0/9-14 «Про передачу та продаж легкових автомобілів». До цього львівських обласних чиновників зобов’язувала постанова Кабінету Міністрів України від 1 березня 2014 року № 65 «Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету».

Так от, згідно з розпорядженням № 1/0/9-14 «Про передачу та продаж легкових автомобілів»? департамент інформаційних технологій та господарського обслуговування ЛОДА повинен був у двотижневий термін здійснити передачу легкових автомобілів, що перебувають на балансі департаменту, в кількості 9 одиниць, на баланс апарату та структурних підрозділів обласної державної адміністрації, відповідно до вимог чинного законодавства.

Перелік легкових автомобілів, що передаються департаментом інформаційних технологій та господарського обслуговування обласної державної адміністрації на баланс апарату та структурних підрозділів обласної державної адміністрації.

Автомобілі, що передаються

Як видно з додатку до розпорядження,  найбільше пощастило Державному архіву Львівської області, якому перепав автомобіль Мерседес Бенц 2004 року випуску з державними номерами ВС 1000 СХ.

Раніше, як уже писав «Ні корупції!», це авто було закріплене виключно для пересування голів ЛОДА. Зокрема, на ньому їздили екс-губернатори Віктор Шемчук і Олег Сало. Губернатор Ірина Сех для свого пересування обрала скромніше авто марки Skoda-Super B, 2005 року випуску, про що також вже згадував «Ні корупції!».

У другому пункті розпорядження № 1/0/9-14 «Про передачу та продаж легкових автомобілів» зазначалося, що керівники структурних підрозділів ЛОДА повинні були привести загальну кількість легкових автомобілів, що перебувають на балансі, у відповідність з установленим лімітом шляхом вивільнення технічно зношених легкових автомобілів та їх реалізації через продаж на аукціоні.

Перелік легкових автомобілів структурних підрозділів обласної державної адміністрації, що підлягають вивільненню та реалізації шляхом продажу на аукціоні.

Автомобілі, що продаються на аукціоні

І найголовніше – виконання цього розпорядження було покладено на керівника апарату ЛОДА Мирослава Трещова. Саме він, згідно з документом, повинен був поінформувати губернатора Ірину Сех до 1 липня 2014 року про результати здійснення заходів щодо відчуження майна та надходження коштів, одержаних від реалізації легкових автомобілів.

Варто зазначити, що розпорядженням голови ЛОДА від 22 квітня 2014 №1/0/9-14 «Про передачу та продаж легкових автомобілів», яке вже двічі підпадало під редагування від 5 травня 2014 року № 3/0/9-1 та від 28 травня 2014 №196/0/5-14, загалом затверджено перелік легкових автомобілів, що передаються на баланс апарату обласної державної адміністрації (1 автомобіль) та її структурних підрозділів (8 автомобілів), а також перелік легкових автомобілів, що перебувають на балансі структурних підрозділів облдержадміністрації, райдержадміністрацій та підлягають вивільненню та реалізації шляхом продажу на аукціоні (35 автомобілів).

«Ні корупції!» двічі надсилав офіційні запити ЛОДА щодо умов, часу і місця проведення аукціонів з продажу авто ЛОДА, а також запитував про стартову вартість автомобілів, які будуть виставлені на продаж. Одначе відповіді на ці запитання від ЛОДА так і не отримав.

У першій відповіді той самий чиновник, що мав звітувати Сех про виконання розпорядження, Мирослав Трещов відписав зрозумілою йому чиновницькою мовою, яка в перекладі на журналістську означає: написати будь що, аби не відповідати на запитання.

«Заходи щодо вивільнення та реалізації легкових автомобілів здійснюються бюджетними установами, на балансі яких вони перебувають (структурними підрозділами облдержадміністрації, райдержадміністраціями).

Механізм та процедура відчуження основних засобів бюджетних установ, зокрема, легкових автомобілів на аукціоні, визначено Порядком відчуження об'єктів державної власності, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 06.06 2007 № 803.

Умови і порядок визначення організаторів аукціонів, які займаються відчуженням об'єктів державної власності, передбачені Положенням про умови і порядок проведення конкурсів з визначення організаторів аукціонів по відчуженню об'єктів державної власності, затвердженим наказом Фонду держмайна від 02.08.2010р. №1127.

Оцінку легкових автомобілів, що підлягають реалізації, здійснюють суб'єкти оціночної діяльності, зареєстровані в установленому законодавством порядку. З переліком суб'єктів оціночної діяльності можна ознайомитись на сайті фонду Держмайна України у розділі "Оцінка майна"», - йдеться у відповіді ЛОДА.

У своїй другій відповіді на запит «Ні корупції!» чиновник ЛОДА Трещов був ще лаконічніший:

«Згідно з інформацією, наданою структурними підрозділами обласної державної адміністрації та районними державними адміністраціями, про результати здійснення заходів щодо реалізації легкових автомобілів станом на 01.07.2014 проведено підготовчу роботу з відчуження транспортних засобів у встановленому законодавством порядку».

«Ні корупції!» також запитував, чи доповідав Трещов Ірині Сех про результати проведення аукціонів, як того вимагало розпорядження голови ЛОДА до 1 липня, одначе на це запитання чиновник взагалі не відповів.

Таким чином, можна констатувати, що ЛОДА ухиляється від відповідей про дату, час і місце проведення аукціону з продажу авто та не називає їх стартову вартість, відписуючи, що підготовка до продажу ще триває, хоча згідно з розпорядженням, аукціон вже би мав відбутися, а бюджет поповнитися грошима.

Додамо, що в масштабах країни чиновницькі автомобілі уже продаються і досить вдало, щоправда, перший аукціон вийшов дещо скромним.

Так, під час першого аукціону 6 червня цього року Кабміну вдалося продати 8 із 73 урядових машин за 1,65 млн. грн. При цьому до останнього моменту на аукціон був зареєстрований лише один учасник, але за лічені дні до початку торгів заявки на участь подали ще 25 осіб.

Під час другого аукціону з розпродажу урядового автопарку 4 липня було продано 27 з 65 автомобілів, виставленних на реалізацію. Державний бюджет поповнився  майже на 2,3 млн грн. Уже були зареєстровані 64 учасники.

Очікується, що третій аналогічний аукціон відбудеться за місяць і буде найдешевшим. На близько 40 автомобілів організатори обіцяють знизити ціну на третину, щоб продати все до останнього авто.

Валентина Новицька, «Ні корупції!»