Уряд пропонує Раді скасувати держзабезпечення транспортом та житлом вищих керівників

Уряд на ГрушевскьогоКабінет міністрів України пропонує парламенту визнати такими, що втратили силу власні акти, прийняті на початку 1990-х років, а також акти президії Верховної Ради УCCР, які передбачають забезпечення житлом та транспортом президента, екс-президентів та голів Верховної Ради і Ради Міністрів УРСР. 

Про це йдеться в проекті постанови, зареєстрованій у Раді 14 липня, - повідомляє 5 канал.

Зокрема, пропонується скасувати постанову Ради, якою передбачено, що заробітна плата президента складає 22 мінімальних зарплати, на період перебування на посаді президенту надається заміська резиденція та службова квартира у Києві. 

Також пропонується скасувати норми щодо надання главі держави спеціально обладнаних літака і вертольота, автомобілів, охорони, медичного та санаторно-курортного обслуговування. 

Крім цього, передбачається скасування положень про збереження за президентом після виходу у відставку посадового окладу, медичного та санаторно-курортного обслуговування, надання йому державної дачі, транспорту та охорони. 

Також уряд пропонує скасувати 2 постанови президії Ради УРСР, якими за колишніми головами Ради УРСР і головами Ради Міністрів УРСР закріплювалися держдача, транспорт, медобслуговування і 70% окладу. 

Разом з тим у проекті постанови відсутні пропозиції щодо скасування або зміну пізніших законів і підзаконних актів, якими регулюються питання забезпечення та обслуговування вищих посадових осіб. 

У пояснювальній записці до проекту зазначається, що його прийняття дозволить скасувати пільги вищим посадовим особам, які не передбачені чинним законодавством, проте не уточнюється, які саме.