У Києві презентували програму подолання корупції в земельній сфері

big-96-948-89731_352x288

Зображення: Укрінформ.

Днями відбулось чергове засідання Національного прес-клубу з аграрних та земельних питань, під час якого презентували програму «10 кроків для подолання корупції у земельних відносинах».

Про це йдеться на сайті Головного управління Держземагенства у Київській області.

Документ пропонує низку змін до законодавства України, а також інших кроків, які мають на меті подолати корупцію у земельних відносинах.

Кроки, оприлюднені у програмі

Крок 1. Реформувати процедуру безоплатної приватизації земельних ділянок.

Крок 2. Передати державні землі у власність територіальних громад.

Крок 3. Зробити державний земельний кадастр по-справжньому публічним та зручним.

Крок 4. Стандартизувати вимоги до складання землевпорядної документації.

Крок 5. Скасувати державну експертизу землевпорядної документації.

Крок 6. Ліквідувати державні підприємства,що паразитують на адміністративних послугах.

Крок 7. Зробити прозорим справляння плати за землю.

Крок 8. Знищити корупційну схему при оцінці майна для цілей оподаткування.

Крок 9. Не звужувати економічну конкуренцію серед землевпорядників, оцінювачів, аукціоністів.

Крок 10. Забезпечити якість державного управління у сфері земельних відносин.

Розробники проекту - Асоціація «Земельна спілка України» - зазначають, що земельна сфера в Україні є однією із найкорумпованіших: "Потрібно відверто визнати, що земельні відносини в останні десятиріччя стали однією із найбільш корумпованих сфер державного управління. Величезні суми хабарів, які підприємці та звичайні громадяни змушені сплачувати чиновникам, що розпоряджаються державними та комунальними землями, погоджують проектну документа цію, реєструють земельні ділянки й права на них, підтверджуються статистикою правоохоронних органів."

У спілці також зазначають, що не очікують радикальних змін від профільних державних відомств. Однак вірять у підтримку громадськості, журналістів, науковців та інших.

На думку розробників, це допоможе подолати спротив чиновницького апарату і спільними
зусиллями досягти реального спрощення умов ведення бізнесу, усунення корупційних ризиків та зростання довіри громадян до держави.

У свою чергу на прес-конференції начальник Головного управління Держземагентства у Київській області Микола Іщук розповів, що втілення такої програми зобов'яже чиновників діяти винятково в рамках чинного законодавства та унеможливить прояви корупції як такої взагалі.

Image00002

Фото: kievoblzem.org.

"Вважаю, що кожен з цих пунктів визначений правильно. Точково. Обговорюваний сьогодні документ - результат проведеної великої роботи на високому професійному рівні. Через те, саме  зараз час як громадським організаціям, так і державним структурам ставити питання боротьби з корупцією. Нам потрібно виносити цю проблему на обговорення та прийняти відповідні рішення. Це – загальнонаціональна  проблема, а не якоїсь окремої державної структури", - наголосив Іщук.

Перша версія цього документа була презентована у травні поточного року на засіданні Громадської ради при Держземагентстві і отримала схвальні відгуки, - повідомляють на сайті обласного Держземагенства. Згодом цей документ було доопрацьовано з урахуванням висловлених експертами пропозицій.