На Вінничині хлопці мусили заплатити, щоб потрапити в армію

Фото з сайту tltgorod.ru

Фото з сайту tltgorod.ru

У місті Бар Вінницької області затримали районного військового комісара і командира військової частини.

У них вилучено 1 200 доларів, які сплатили двоє місцевих хлопців за те, щоб їх взяли на службу в армію за контрактом.

Про це повідомляє «20 хвилин».

Хабарників у пагонах здали правоохоронцям громадські активісти.

«Ви уявляєте собі таке, йде війна, хлопці зібралися захищати Україну, а від них за це вимагають грошей? - каже керівник Правого сектору Вінниччини Сергій Чумак. – Ми спочатку навіть не повірили, що таке може бути. На жаль, це правда».

За словами Сергія Чумака, у місті Бар дуже злагоджено, в одній команді, діють радикальні сили. Завдяки таким діям вдалося дізнатися про те, що у військкоматі вимагають хабарі. Коли пересвідчилися, що це справді так, передали інформацію правоохоронним органам.

«Найбільше вразив патріотизм хлопців, які хочуть йти в армію. 600 доларів для кожного з них - це немалі гроші. В одного ще зовсім мала дитина. Але він позичив необхідну суму у родичів і знайомих, щоб піти в армію», - розповів Чумак.

«Зв’язковим» у передачі коштів, за інформацією активіста, був киянин на ім’я Дмитро. Він час від часу навідувався до міста із столиці.

«У Барі в нього родичі, які тримають кафе «У Дмитра». Саме Дмитру мали занести кошти хлопці. Спочатку їх протягом двох тижнів ганяли по колу від військкомату до військової частини. Завертали документи, вишукуючи для цього різні причини. Аж поки не натякнули, що це все може бути зроблено значно швидше, треба тільки, самі розумієте, що зробити. Назвали суму – 600 доларів з кожного.

Купюри, які мали передати, були мічені. Спочатку у кафе до Дмитра зайшов один, повідомив, що має передати гроші для військового комісара. Той забрав суму. Приблизно через годину після того з’явився другий. Теж віддав свою долю. А вже слідом нагрянули правоохоронці. Вилучивши кошти, вони поїхали затримувати військових чиновників. Їх взяли під варту», - розповів представник «Правого сектора».

Факт затримання двох підозрюваних військових підтвердив військовий прокурор Вінницького гарнізону Михайло Середенко.

«Зрозуміло, що до рішення суду не маємо права розголошувати підозрюваних, але ж у Барі один військовий комісар, командирів військових частин два, бо у місті дислокується два підрозділи, - каже військовий прокурор. – Тривають слідчі дії. Запобіжний захід підозрюваним також обере суд».

Прокурор Вінницької області вже підписав повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення командиру однієї з військових частин.

«Посадовець підозрюється в одержанні неправомірної вигоди, поєднаної з вимаганням, за попередньою змовою групою осіб. Як установлено, він у злочинній змові з військовим комісаром одного з ОРВК Вінницької області за участі посередника почали відкрито вимагати 1 200 доларів США у двох місцевих жителів, які хотіли бути прийнятими на військову службу за контрактом.

У подальшому зазначені кошти були передані посереднику і зловмисники викриті на місці скоєння злочину працівниками Вінницької прокуратури з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері у взаємодії з оперативними підрозділами правоохоронних органів області», - йдеться у повідомленні прокуратури області.