Зняти високопосадовця? – Інструкція для чайників

Фото: www.visitmytishi.ru

Фото: www.visitmytishi.ru

Як усунути з посади чиновника, який зловживає своїм службовим становищем, приймає явно протизаконні судові рішення, не виконує своїх депутатських обіцянок, а лише лобіює свій бізнес?

Нині громадське суспільство не має механізму висловлення недовіри та дієвого інструменту відкликання подібних чиновників будь-якого рангу.

Проте ми вже готові отримати такий важіль прямого демократичного впливу.

Свідченням того є розробка і презентацією проекту закону «Про вотум недовіри посадовим особам» з яким перед представниками ЗМІ області виступив координатор громадської кампанії «За відповідальну владу» Ігор Курус.

Инструкция 1

Розроблений Закон передбачає, що в разі виявлення громадянами ознак діяльності особи з порушенням законодавства, створюється ініціативна група, яка організовує збір підписів під петицією за відставку цього посадовця. Органи влади після отримання петиції і перевірки та встановлення правдивості зібраних підписів повинні автоматично виконати вимогу громадян щодо звільнення такої особи. За невиконання вимог петиції передбачається кримінальне покарання.

Инструкция 2

Проект закону передбачає, що підписи під петицією про вотум недовіри депутату Верховної Ради України, депутатів місцевих рад, сільському, селищному чи міському голові повиннні налічувати 51% громадян від кількості виборців, які взяли участь у виборах, в ході яких була обрана особа.
За відкликання судді – 33% громадян, які зареєстровані на території відповідальності особи і мають право голосу. Проти державного службовця, прокурора, працівника міліції – 25% громадян, які зареєстровані на території відповідальності особи і мають право голосу.
Безумовно, такий Закон спростить відкликання чиновників, які зловживають своїм службовим становищем.

Розробники взяли за основу польський, німецький і американський досвід. Справа нині полягає в тому, щоб впровадити в життя його положення. Проте чи здатні нинішній депутатський корпус затвердити такий Закон – викликає великий скепсис. Напевно розробникам і суспільству доведеться чекати на перезавантаження Парламенту і лише новий склад Верховної Ради буде спроможний впровадити важелі справжнього народного волевиявлення в Україні і дотримання норм Закону для всіх гілок влади до найвищої включно.

Західний інформаційний медіа портал