На Одещині чиновники привласнили 2,5 млн грн, призначених для виплати лікарняних

фото з p-p.com.ua

фото з p-p.com.ua

В Одеській області викрили організовану злочинну групу, яка заволоділа майже 2,5 млн грн обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Про це повідомляє Думская з посиланням на прес-службу управління з боротьби з організованою злочинністю.

Згідно з повідомленням, до складу ОЗГ увійшли п'ять осіб, а організували та налагодили діяльність цієї групи директор і головний бухгалтер виконавчої дирекції.

За словами начальника одеського УБОЗ Олега Беха, спільники протягом 2012-2013 років спеціально створили майже чотири десятки фіктивних суб'єктів господарювання. Від імені працівників цих підприємств зловмисники оформляли заявки про тимчасову втрату працездатності. Після чого гроші за лікарняні перераховувалися на розрахункові рахунки СПД.

«Для заплутування слідів учасники угруповання спочатку «переганяли» гроші через конвертаційні центри, а потім вже ділили», - зазначив правоохоронець.

У ході досудового розслідування встановлено причетність фігурантів до скоєння 14 епізодів злочинної діяльності, передбачених ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом), ч. 2 ст. 205 (фіктивне підприємництво), ч. 3, 4 ст. 358 (підробка документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України.

Зараз спільникам загрожує позбавлення волі на строк до п'ятнадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади з конфіскацією майна.