Кияни примусили Держархбудінспекцію зупинити забудову на Жилянській

Активісти вже не перший місяць протистоять незаконній забудові.  Архівне фото: news.bigmir.net

Активісти вже не перший місяць протистоять незаконній забудові. Архівне фото: news.bigmir.net

Сьогодні, 14 липня, у Києві пікетували будівлю Держархбудінспекції України (бульвар Лесі Українки, 26). Мешканці столиці вимагали скасувати дозвільну декларацію на зведення багатоповерхівки на вулиці Жилянській, 120 б. Пікетувальники запевняли, що через спорудження цього будинку руйнуються сусідні будівлі.

За перебігом акції протесту стежив репортер телеканалу ZIK Максим Осовський.   

Як інформує репортер телеканалу ZIK Максим Осовський, пікетувальники змогли увірватися до будівлі Державної Архітектурно-Будівельної Інспекції України. До учасників акції протесту вийшов заступник керівника Управління державного архітектурно-будівельного контролю і нагляду ДАБК України Олександр Воробйов. Спочатку він заявив, що справа щодо Жилянській, 120б перебуває не в їхньому підпорядкуванні, а в Архінспекції міста Києва, однак згодом справа «знайшлась» саме у цьому відомстві.

Після гучної словесної перепалки О. Воробйов пообіцяв, що дозвіл на зведення нового будинку на вул. Жилянській, 120 б буде скасовано ще сьогодні, 14 липня.

Як розповіли ZIKу учасники акції протесту, будинок на вул. Жилянській, 120 б знесли у вересні 2014 року без належних дозволів. Це був «прибутковий дім», зведений наприкінці XIX століття.

Зруйнувавши цю історичну будівлю, забудовники почали готувати котлован під спорудження елітного житла. Через це, як твердять мешканці сусідніх домів, почали руйнуватися стіни навколишніх багатоповерхівок.

Обурені люди за допомогою активістів громадських організацій Києва знесли паркан, однак будівництво згодом відновилось.  Представники міськадміністрації  та архбудінспекції Києва обіцяли змусити забудовника припинити роботи. Але, за словами учасників сьогоднішнього пікету, будівельні роботи тривали.

Тому ініціативні кияни були змушені відстоювати свої права у стінах Державної Архітектурно-Будівельної Інспекції України.