Хмельницькі ДАІшники просять не спокушати їх хабарями

Зображення з сайту ua.drugasmuga.com

Зображення з сайту ua.drugasmuga.com

Інспектори ДАІ Хмельниччини просять не пропонувати їм хабарі.

Кажуть, що не братимуть поборів, якщо водії їх не пропонуватимуть.

А також попереджають про кримінальну відповідальність та великий штраф за незаконну винагороду.

Про це повідомляє «Є». 

Від початку літа десять водіїв, які порушили правила дорожнього руху, намагались відкупитися від співробітників Державної автомобільної інспекції Хмельницької області, проте замість звільнення від покарання отримали кримінальні провадження.

«З 13 червня у Хмельницькій області проводяться профілактичні цільові заходи з виявлення та документування фактів спроби дачі хабара працівникам Державтоінспекції. Мета – донести до водіїв, щоб вони не провокували працівників ДАІ брати хабарі чи грошові винагороди. За червень-липень на території нашої області нами задокументовано 10 спроб дачі хабара. За такі дії передбачена серйозна кримінальна відповідальність, відповідно до частини першої статті 369, штраф становить від 8500 до 12750 гривень. Водії повинні розуміти, що якщо вони не даватимуть грошової винагороди, інспектор її не братиме, він не вимагає цього», - сказав старший інспектор з особливих доручень відділу організації роботи дорожньо-патрульної служби обласного управління ДАІ Сергій Дуда.

Керівництво обласного управління ДАІ запровадило власну “гарячу лінію”, по якій кожен водій може безпосередньо поспілкуватися із начальником Державтоінспекції або його заступником. («Гаряча лінія» - це мобільний телефон з номером (097) 871 36 16, який по черзі носять головний даішник області і його заступник – ред. «Ні корупції!»).

«Коли мною проводиться прийом громадян, то цей телефон знаходиться у мене, якщо такий день у мого заступника, то телефон у нього, – пояснює тимчасово виконуючий обов'язки начальника обласного управління Державтоінспекції Дмитро Кийов. – Людина завжди може подзвонити та поскаржитися на дії працівників Державтоінспекції або, можливо, надати якусь пропозицію. У нічний час телефон знаходиться у черговій частині. Черговий записує кожне звернення, а вранці я або мій заступник їх розглядають. Вихідного для цього телефону не існує».

За словам Кийова, з 5 червня цей телефон мовчав, скарг на погану роботу підлеглих не було.

Даішники відзначають, що у 2014 році різко збільшилася кількість дорожньо-транспортних пригод. Лише за шість місяців їх нарахували 239 (торік – 175). В аваріях загинуло 45 людей (торік - 30) та постраждало 350 (торік - 221).

«Така невтішна статистика зумовлена подіями у державі на початку року. Робота підрозділів була зведена нанівець, зараз відновлюємо, працюємо та профілактуємо. Також велику роль зіграв природній фактор – важка зима. Основними причинами ДТП були: керування транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння, перевищення швидкості, недотримання дистанції та правил маневрування», – виправдався Кийов.

Як уже повідомляв «Ні корупції!», на початку літа головний даішник країни Анатолій Сіренко зобов’язав підлеглих фотографувати свої хабарі.