Суд зобов’язав зробити генплан Семенівки доступним для громадян

95157507

Зображення: "Відкритий доступ".

Попри старання міської ради Семенівки Чернігівської області приховати генплан, Деснянський районний суд м.Чернігова зобов’язав зробити документ відкритим для громадян.

Про це йдеться у постанові суду, повідомляє Східноукраїнський центр громадських ініціатив.

До суду на орган місцевого самоврядування подав позов Чернігівський громадський комітет захисту прав людини. Причиною судового звернення стала відмова міської ради надати генплан міста для ознайомлення.

Правозахисники із такою відповіддю не погодилися і вимагали надати документ через суд. Ще однією вимогою активістів було зробити генплан доступним для всіх громадян.

Відмову органу місцевого самоврядування надати копію генплану суд визнав «протиправною».

Орган правосуддя також зобов’язав: міська рада має надати представникам громадської організації текстову та графічну частини документа.

Крім того, чиновники зобов’язані виконати вимоги закону та розмістити генплан на офіційному веб-сайті міськради та у загальнодоступному приміщення органу місцевого самоврядування.

«Всіма правдами й неправдами» міська рада намагалися приховати Генплан. На судові засідання представники органу місцевого самоврядування не з’являлися, матеріали необхідні суду не надавали та й взагалі демонстративно ігнорували судовий процес. Але тепер є рішення суду, і буде логічно притягти чиновників до передбаченої законом за втаємничення публічної інформації відповідальності. Лист до прокуратури ми вже приготували», - зазначає Віктор Тарасов, керівник Чернігівського громадського комітету захисту прав людини.

«Рішення суду про забезпечення доступу до Генплану Семенівки, безперечно, радує. На жаль, у цілому ми спостерігаємо практику, коли суди визнають протиправність обмеження доступу до генпланів лише невеликих міст. У великих та курортних містах, де приховування генпланів породжує жирні корупційні дивіденди, суди стають на бік міських рад та виправдовують втаємничення доступу до цих містобудівних документів. Зараз ми працюємо над тим, аби змінити цю практику», - коментує ухвалене судове рішення голова Східноукраїнського центру громадських ініціатив Володимир Щербаченко, організації-партнера, що бореться за доступність генпланів українських міст.