Кличко звільнив Діхтяра – керівника Управління охорони культурної спадщини КМДА

Яків Діхтяр. Фото: prostir.museum

Яків Діхтяр. Фото: prostir.museum

8 липня 2014 р. з посади в.о. начальника Управління охорони культурної спадщини КМДА був звільнений Яків Діхтяр, дійсний член Українського відділення ICOMOS, член-кореспондент Академії архітектури України, член НСАУ.

Своє кадрове рішення голова КМДА Віталій Кличко пояснив тим, що він не має жодних претензій до Якова Яковича, проте має свою команду, перед якою є певні зобовязання і з якою він бачить свою подальшу роботу у столиці.

59-річний Яків Діхтяр за освітою - архітектор, випускник Київського інженерно-будівельного інституту.

У 1993-1999 рр. та з 2011 р. по цей час працював Першим заступником начальника Управління охорони культурної спадщини КМДА.

У 2003 - 2010 рр. - Першим заступником Голови Державної служби охорони культурної спадщини.

У 2011 р. очолив Управління після притягнення до слідства та звільнення попередника - Руслана Кухаренка.

Під час  засідання Постійної Комісії Київради з питань культури та туризму громадськість підняла питання про правомірність звільнення Якова Діхтяра.

Також, як стало відомо "Музейному простору", потенційним кандидатом на посаду начальника Управління охорони культурної спадщини є Діана Карпенко-Кантер - мандрівниця, засновниця мистецького хутору "Обирок".

Кантер Диана

З чоловіком Леонідом Кантером (режисером, продюсером, директором продакшн студії Lizard films та викладачем університету ім. І.К.Карпенка-Карого) виховують двох доньок: Магдалену і Патагонію.