У Європі побільшало українських прохачів притулку

Європейське агентство з питань, пов'язаних з наданням притулку, фіксує збільшення кількості прохань від українських громадян.

Причиною цього називають кризу в країні.

Біженці з Донбасу

Через українсько-російський конфлікт кількість українських шукачів притулку в країнах ЄС суттєво зросла. Про це повідомив директор Європейського агентства з питань надання притулку EASO Роберт Віссер у понеділок, 7 липня, у Брюсселі.

За його словами, за період між березнем і травнем 2014 року понад дві тисячі українців подали прохання про надання притулку в одній з країн ЄС або у Швейцарії чи Норвегії, передає агентство epd. Упродовж останніх 20 років кількість прохань від українців про надання притулку становила близько ста на місяць.

Як пояснив Віссер, більшість прохачів з України не обов'язково є утікачами зі своєї країни. Більшою мірою ідеться про людей, які живуть і працюють в одній із західних країн і не хочуть повертатись на батьківщину, де тепер стало небезпечно. "Цей самий феномен ми спостерігали півтора роки тому із громадянами Сирії", - зазначив Віссер.

Європейські відомства, за його словами, через непевність ситуації в Україні нині зіштовхнулися із труднощами при опрацюванні прохань про надання притулку. Чимало відомств, як заявив експерт, намагаються якомога довше затягувати ухвалення рішень за цими поданнями.

DW