За півмільйона чиновник хотів здати в оренду 900 га хмельницької землі

Зображення з сайту archive.wz.lviv.ua

Зображення з сайту archive.wz.lviv.ua

У Києві затримали виконуючого обов'язки директора одного із державних підприємств, підконтрольного Мінагрополітиці України, який вимагав від представника сільсько господарського приватного підприємства 460 тисяч гривень за передачу в оренду на 40 років 900 гектарів землі. Зловмисника затримали одразу по завершенні оборудки.

Про це повідомляє «Є».

Таку суму чиновник, який протягом року виконує обов'язки керівника держпідприємства, вимагав від суб'єкта підприємницької діяльності за підписання з держустановою договору про взаємну участь у веденні рослинницького сільськогосподарського виробництва на земельних ділянках сільськогосподарського призначення.

«Після передачі обумовленої суми зловмисник у приміщенні приватного готелю, розташованого в центрі Києва, підписав угоду, в результаті якої підприємство отримало в оренду на 40 років земельну ділянку у Хмельницькій області площею більше 900 гектарів», – повідомив начальник столичного УБОЗу Олексій Суворов.

Вийшовши з готелю і побачивши співробітників міліції, чоловік зрозумів, що його документують. Зловмисник відразу викинув валізу з грошима в урну. Однак йому це вже не допомогло, його відразу затримали.

Наразі відкрите кримінальне провадження за частиною четвертою статті 368 "Прийняття пропозиції, обіцянки або отримання неправомірної вигоди посадовою особою". Санкція цієї статті передбачає ув'язнення терміном до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до трьох років, з конфіскацією майна або із спеціальною конфіскацією.

Додамо, що це вже другий за останній час корупційний скандал в області, пов’язаний із землею . Так, нещодавно прокуратура Хмельниччини попередила махінації з землею на суму 22 мільйони гривень. Тоді підприємливі «орендарі» намагалися взяти у користування понад 1000 гектарів землі.