ГПУ хоче відсторонити від посади головного тюремника

Фото: 5 канал

Фото: 5 канал

Слідчим відділом прокуратури міста Києва розслідується кримінальне провадження за фактом втечі з-під варти підозрюваного у вчиненні особливо тяжких злочинів екс-народного депутата України Олександра Шепелєва.

Про це 7 липня на брифінгу повідомив прокурор міста Києва Сергій Юлдашев.

Зокрема, він зазначив, що ініційовано проведення службового розслідування стосовно голови Державної пенітенціарної служби України, керівника цієї ж установи у місті Києві та Київській області, а також керівників Київської міської клінічної лікарні швидкої допомоги з вимогою вирішити питання про відсторонення цих осіб від займаних посад на час проведення перевірки.

"Державна пенітенціарна служба знаходиться в структурі Міністерства юстиції. Це питання має вирішити Міністр юстиції. І тому вже сьогодні я через Генеральну прокуратуру відправив відповідний лист", - заявив Юлдашев.

Він також повідомив, що підготовлено підозру за фактом службової недбалості начальнику Київського СІЗО.

"Особисто я переконаний, що без участі начальника слідчого ізолятора така втеча була б неможлива. Сама втеча мала місце о 5 годині ранку, але лише о 10.00 посадові особи пенітенціарної служби повідомили правоохоронні органи про втечу. Не зрозуміло, що вони робили ці п’ять годин і на що вони сподівались. Схоже, давали можливість підозрюваному якомога далі відійт"», - висловив припущення прокурор.

Юлдашев також повідомив, що в рамках розслідування старшому конвою, який здійснював охорону підозрюваного у Київській міській клінічній лікарні швидкої допомоги, винесено повідомлення про підозру та оголошено у розшук. Ще двох працівників конвойного полку затримано.

"Вони кажуть, що нічого не знають. Хтось задрімав, хтось не простежив. Мовляв, знаходились в іншій кімнаті. Ось така у них позиція", - проінформував начальник слідчого відділу прокуратури міста Києва Віталій Бровко.

Наразі відомості про вчинення службовими особами конвойного полку Київського СІЗО кримінального правопорушення внесено до ЄРДР за ч. 2. ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем).

Нагадаємо, 6 липня підозрюваний  Шепелєв, щодо якого судом було обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою, втік з Київської міської клінічної лікарні швидкої допомоги, де перебував під охороною співробітників конвойного полку Київського СІЗО.

5 канал