Через закупівлю неякісного взуття для вояків відкрили карну справу

Я.Мудрий показує неякісне взуття. Фото з сайту galinfo.com.ua

Я.Мудрий показує неякісне взуття. Фото з сайту galinfo.com.ua

За результатами прокурорської перевірки щодо службових осіб Львівського обласного військового комісаріату розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 425 (недбале ставлення до військової служби) Кримінального кодексу України. Відомості за цим фактом внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Про це повідомляє  прес-служба прокуратури Західного регіону України з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері.

Встановлено, що з бюджету Львівської області було виділено 1 млн грн на матеріально-технічне забезпечення 3-го батальйону територіальної оборони. Львівський облвійськкомат витратив 100 тис грн з цієї суми на придбання взуття для військовослужбовців батальйону.

Однак закуплене взуття було неякісним та непридатним для використання у польових умовах. Внаслідок незабезпечення військових належним взуттям виникали проблеми із проведенням навчальних занять, що негативно впливало на якість підготовки, морально-психологічний стан військовослужбовців, викликало негативний резонанс у суспільстві.

Завдяки вжитим заходам керівництва Львівського гарнізону батальйон був забезпечений відповідним взуттям, що дало змогу організувати належну підготовку та готовність військовослужбовців до виконання поставлених завдань.

Наразі органи прокуратури проводять перевірки щодо використання виділених на оборону коштів у всіх військових формуваннях, дислокованих на території Західної України.

"Ні корупції!" нагадує,  що напередодні тимчасова комісія Львівської обласної ради зі сприяння підрозділам ЗСУ разом із обласною адміністрацією заявляли, що зроблять спільне подання до військової прокуратури, аби з’ясувати, яким чином проводився тендер на закупівлю неякісного взуття для 3-го батальйону територіальної оборони.

25 червня під час відкритого засідання тимчасової комісії Львівської обласної ради із сприяння підрозділам ЗСУ на території області голова цієї комісії депутат ЛОР Ярослав Мудрий продемонстрував розірваний солдатський чобіт і повідомив, що всі військовослужбовці 3-го батальйону тероборони Львівщини отримали таке взуття. Воно не відповідає жодним нормам і розклеюється на другий же день.

Пізніше Мудрий заявляв, що виробника цього взуття знайти не вдається, а фірма, яка його поставила, взялася замінити ці черевики, але насправді їх лише підлатали, підклеїли і повернули назад. Комісію це обурило і вона вирішила звертатися до прокуратури.