Юрій Мірошниченко відібрав у киян Блакитне озеро

a0a5f9441d5bd8fa1e2150697ae12365

Фото: slovoidilo.ua.

Народний депутат Юрій Мірошниченко протягом 5 років "воює" із громадою дачників у Конча-Заспі.

Колишній "регіонал" і представник президента Януковича у парламенті привласнив громадський пляж і озеро.

Схема, за якою узаконили захоплення берега, вражає простотою.

У 2013 році озеро стало кар’єром. Такий статус розв’язав руки загарбникам, адже якщо стометрова зона навколо природних водойм є недоторканою для будівельників, для штучних – жодних обмежень немає.

Місцеві мешканці та громадські активісти не миряться з "окупантом". Вони поставили Мірошниченку ультиматум - прибрати паркан за 7 днів.

Інакше погрожують, що самі розчистять дорогу до пляжу.

Про це йдеться у сюжеті передачі "Дістало!" на телеканалі ICTV.

Блакитне озеро – багаторічна зона відпочинку киян. Однак, коли ці мальовничі квадратні метри уподобали сильні світу цього,  простим смертним місця стало бракувати.

20140703191111

Проте справжня війна за доступ до води розгорілася, коли на берег накинув оком впливовий політик. Юрій Мірошниченко привселюдно каявся і обіцяв жити по-новому, та слова зі вчинками дуже розходяться.

5 років нардеп воював із місцевими дачниками за берег – і навіть тепер не поступився ні метром.

Територія, яку нині прикрашає вивіска «приватна власність»,  із 70-х років минулого століття слугувала громадським пляжем.

Навколо озера розташовано майже 400 дачних будинків. Їхні мешканці обурюються: Мірошниченко не просто відібрав берег. На цьому місці була зона відпочинку для дітей, стадіончик. Тепер це все - лише на світлинах. Місцева ж малеча розважається, копирсаючись на брудному березі.

"Ми той майданчик самі побудували, - розповідає громадський активіст Сергій Берзін. – Там було 2 волейбольних майданчика з переходом у футбольний і окремо місце для дітей. Приїхало 26 хлопців – все поламали та викорчували. Поставили паркан. Тепер там, де в нас був дитячий майданчик, - гостьова парковка для машин".

Сам Мірошниченко переконує, що намагається вибудовувати добросусідські відносини з місцевими мешканцями. Депутат натякає, що зараз проблема вирішена, і обурених ситуацією наразі нема.

Два з половиною гектари на протилежному березі також ось уже 5 років закриті для людей. Тут розгорнули масштабне будівництво готельно-розважального комплексу. Поки працюють крани, пляж приносить гроші його так званим господарям: плата за вхід - 200 гривень із людини на день.