Рівненську митницю пікетували через тиск на підприємців (ВІДЕО)

Фото з сайту ВСЕ

Фото з сайту ВСЕ

Близько двох десятків активістів ВО «Свобода» та підприємців на чолі з колишнім начальником міліції Рівненщини В’ячеславом Чайкою навідались до будівлі рівненської митниці.

Вони вимагали звільнення керівника установи Андрія Андрейкова.

Мовляв, з його приходом на цю посаду рівненська митниця стала більш корумпованою і почала тиснути на підприємців.

Про це повідомляє «ВСЕ» .

Майже годину активісти із гнівними плакатами в руках простояли біля будівлі митниці. У цей час В’ячеслав Чайка розповідав про корупційні схеми, які, за його словами використовує керівництво митниці для тиску на підприємців.

«До стін митниці прийшли підприємці області, які задіяні у доставці товарів із-за кордону. Вони обурені тим, що митниця з часу приходу на посаду нового керівника Андрія Андрейкова встановила їм вищі відсотки на розмитнення цих товарів. Цим самим, спонукавши підприємців до дачі хабарів. Зараз як відбувається – ті, хто заплатив хабар керівництву митниці, сплачують меншу ставку за розмитнення товарів, а ті, хто ні – у рази завищену. Ми вважаємо це неприпустимим і тому вимагаємо, щоб начальник митниці звільнився. Адже його призначення не було погоджено з громадськістю, і він просто був присланий нам із Києва. Після Революції Гідності, яка відбулася в Україні ми вважаємо це неприпустимим. Адже у нас є місцеві спеціалісти, які могли очолити митницю і не чинити такого тиску на бізнес», - заявляв Чайка.

 Згодом активісти разом із журналістами вирушили до кабінету начальника рівненської митниці Андрія Андрейка за поясненнями з приводу того, що відбувається. Сам же Андрейко спочатку обурився, що журналісти без дозволу проводять фото-відеозйомку в його кабінеті.

Проте представники ЗМІ нагадали керівнику установи, що він посадова особа, яка перебуває при виконанні своїх службових обов’язків, і тому вони мають право проводити зйомку.

Після цього начальник митниці зазначив, що ніяких корупційних схем щодо підприємців не застосовує.

«Інколи самі підприємці застосовують різноманітні схеми, щоб привезти товар за нижчою ставкою. Зростання ставки на розмитнення товарів певною мірою пов’язано з тарифною політикою щодо визначення митної вартості. Справа в тому, що в деяких областях ставка на розмитнення нижча, а в інших – вища. Тому деякі підприємці розмитнювали товари в областях, до яких не належать. Коли я прийшов на посаду начальника митниці, то попередив співробітників, що підприємці, які здійснюють свою діяльність на території рівненської митниці, мають працювати в її межах, а не розмитнювати товари в інших областях. Чинне митне законодавство передбачає право кожного суб’єкта підприємницької діяльності проводити процедури в будь-якому митному органі. Це певною мірою неправильно. Тому що деякі підприємці починають мігрувати в інші області, де їм дають нижчу базову ставку на розмитнення товарів, що дає можливість платити менші податки. Наприклад, у нас є випадки, коли на Чопській митниці оформляються компанії з Одеси. Для того, щоб підвести все до єдиних підходів вживаються заходи», - зазначив Андрейко.

Проте, що робити підприємцям, ставка на розмитнення товарів для яких зросла з 1,5% до 4,5%, він не відповів. Тим часом самі підприємці заявляють, що їм у таких умовах доведеться закривати свій бізнес.

Як уже повідомляв «Ні корупції!», сам В’ячеслав Чайка свого часу був призначений начальником УМВС України в Рівненській області теж без погодження громадськості. Тоді місцеві журналісти стверджували, «що Рівненщина просто стала розмінною монетою у політичних іграх і її по так званій  квоті віддали під керівництво ВО «Свободи». Зокрема, це підтвердив той факт, що підтримку новопризначеному начальнику УМВС України в Рівненській області висловити активісти ВО «Свободи» на чолі з депутатом облради Олексієм Бучинським та головою Рівненської ОДА Сергієм Рибачком.

Також журналісти звинуватили Чайку в низьких показниках у роботі, звільненні з правоохоронних органів через професійну некомпетентність, п’яному ДТП, зв’язках із злочинними авторитетами, партійній діяльність та у володінні чималою кількістю нерухомості й землі.

Під тиском громадськості Чайка звільнився після чотирьох днів перебування на своїй посаді. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков визнав, що призначення Чайки було помилкою.