Кіровоградця за віртуальний сепаратизм посадили під домашній арешт

Зображення з сайту espreso.tv

Зображення з сайту espreso.tv

Прокуратурою Кіровоградської області погоджено клопотання слідчого управління служби безпеки про обрання відносно кіровоградця, який в мережі Інтернет пропагував ідеї сепаратизму та екстремістської діяльності, запобіжного заходу у виді домашнього арешту з застосуванням електронного засобу контролю.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури області.

Окрім того, вказаній особі оголошено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 109 Кримінального кодексу України (Розповсюдження матеріалів із закликами до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади).

За процесуального керівництва прокуратури у ході досудового розслідування встановлено, що вказані матеріали підозрюваний розповсюджував з березня 2014 року через спеціально створений аккаунт у соціальній мережі, із зазначенням у ньому неправдивих ідентифікуючих даних. Крім того, встановлено, що вказано особа понад 10 років проживала на території Російської Федерації.

На даний час вже проведено комплексну експертизу розповсюджених матеріалів, яка підтвердила, що вони містять заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади

Варто зазначити, що підозрюваний вину у вчиненні злочину визнав повністю, щиро покаявся та зазначив, що не знав про кримінальну відповідальність за такого роду дії.

Тож прокуратура області звертає увагу громадськості, що публічні заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади, а також розповсюдження будь-яких матеріалів із закликами до вчинення таких дій - злочин, за який передбачена кримінальна відповідальність у виді обмеження волі на строк до трьох років або позбавлення волі на той самий строк.

Додамо, що прокуратура Дніпропетровської області також викрила віртуального сепаратиста. Досудовим розслідуванням встановлено, що мешканець Дніпропетровська агітував користувачів соцмереж за створення "Української автономної республіки» у складі Російської Федерації, з цією метою зареєструвався у соціальній мережі «ВКонтанкте», обрав собі «нік», увійшов до тематичної групи користувачів, які обмінювалися між собою інформацією щодо зміни конституційного ладу та меж території України. Йому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років.

Раніше прокуратура Львівської області відкрила кримінальне провадження за фактом незаконної діяльності інтернет-спільноти «Львівська народна республіка».