Уряд розробив 10 антикорупційних кроків

фото з simferopol-reg.krimedu.com

фото з simferopol-reg.krimedu.com

Кабінет Міністрів 2 липня на засіданні схвалив законопроект про антикорупційну стратегію до 2017 року і 10 пріоритетних кроків щодо боротьби з корупцією на найближчі шість місяців. Про це повідомив міністр юстиції Павло Петренко, інформує Інтерфакс-Україна.

"Сьогодні був прийнятий цей законопроект, він розроблявся Міністерством юстиції спільно з громадськими організаціями. Він є системними і передбачає чіткі законодавчі ініціативи та чіткі кроки по боротьбі з корупцією, які повинен затвердити парламент", - сказав міністр на брифінгу 2 липня у Києві.

Крім цього, за його словами, Кабмін затвердив 10 першочергових кроків по боротьбі з корупцією на наступні шість місяців.

Петренко зазначив, що ці кроки розділені на пріоритетні блоки по боротьбі з корупцією.

Міністр уточнив, що вони включають наступні заходи: забезпечення прийняття антикорупційної стратегії, прийняття нової редакції закону "Про державну службу" та "Про службу в органах місцевого самоврядування", посилення відповідальності за корупційні правопорушення, реформа судової системи, проведення повної переатестації суддів, реформу правоохоронних органів.

Нову редакцію закону "Про міліцію" планується представити до вересня.

До початку наступної сесії парламенту буде внесено низку законопроектів з протидії відтоку капіталу з країни.

Також Петренко повідомив, що планується введення інституту бізнес-омбудсмена.

Законопроект щодо прозорості фінансування політичних партій та виборчих кампаній буде розроблений до листопада. Ще планується запустити пілотний проект електронних держзакупівель і запропонувати прийняти законопроект про публічність реєстрів.