На Черкащині провели в останню путь бійця «Айдару»

Фото:www.startnews.net

Фото:www.startnews.net

Валентин Черута із Золотоноші, що на Черкащині, - четвертий солдат із батальйону добровольців «Айдар», життя якого забрала війна на сході України. Боєць загинув в останні години перемир’я на Луганщині.

Попрощатися із героєм у рідному місті прийшли понад півтисячі людей. 

Валентин Черута у тривожний для країни час вирішив іти воювати. Він залишив домівку в Золотоноші, де проживав останні три роки, і поїхав на схід у складі батальйону «Айдар».

Побратими розповідають про обставини загибелі військового. Кажуть, трагедія сталася надвечір 30 червня у селі Металіст, що на Луганщині. Військові були в розвідці. Валентин Черута і ще три його товариші потрапили під мінометний обстріл терористів. Чоловіки отримали поранення, але найбільше дісталось черкащанину від кулі снайпера. Бійці батальону «Айдар» пообіцяли помститися терористам за свого товариша. Кажуть, жодна смерть українського солдата не залишиться безкарною.

Поховали айдарівця у місті Золотоноша. У нього залишилась дружина, сестра та мама. Власних дітей у Валентина Черути не було, виховував двох дітей дружини від її  першого шлюбу. Обласне керівництво запевнило, що незабаром сім’я загиблого отримає фінансову допомогу. Окрім цього, на честь військового назвуть вулицю у місті Золотоноша.

Андрій Кестеля згадує про загиблого земляка лише хороше. Згадує, що Валентин дуже пишався тим, що свого часу служив у лавах збройних сил України.

«Я дуже пишаюсь, що ми проживали поряд із таким героєм. Думаю, нам потрібно приклад брати з нього. Проявлять патріотизм не лише на словах, а й на справах», - каже сусід загиблого Антон Панчук.

Валентину Черуті цьогоріч мало б виповнитися 37 років. Посмертно йому присвоїли орден «За заслуги перед Черкащиною».