Затримано головного антикорупціонера Вінничини за вимагання стотисячного хабаря

Фото з сайту anekdot.ru

Фото з сайту anekdot.ru

За вимагання хабара - 100 тисяч доларів! - затриманий голова антикорупційного комітету при Вінницькій обласній раді Вадим Кудіяров. 

Про це повідомляє Gazeta.ua  .

За ці гроші обіцяв головному лікарю Вінницької обласної дитячої лікарні Тетяні Антонець вирішити питання із роботою.

"Затриманий активіст, який пообіцяв вирішити справи із роботою. Із 75 тисяч доларів сума виросла до 100. У справі крім активіста фігурує ще дві особи - посередник, який забирав частину коштів, та суддя міського суду. Йому про підозру ще не оголошено", - коментує ситуацію перший заступник прокурора області Анатолій Максимюк.

Кудіяров вимагав від Тетяни Антонець хабар понад місяць.

"Після громадських слухань 22 травня мені подзвонили і сказали, що є такий громадський активіст, хоче зі мною познайомитися. Ми зідзвонилися. Кудіяров пояснив, що є пропозиції. Він допоможе мені, а я йому, але це буде коштувати 10 тисяч доларів. Пообіцяв, що буде працювати проти моїх конкурентів на посаду - зберуть активістів, журналістів і так далі. Сказав, що має вплив на суддю. Тоді сума хабара виросла до 100 тисяч. Як пояснив, частина коштів для судді. Він винесе ухвалу, а мене по роботі більше не будуть турбувати. Я залишуся на посаді. Решта - то за послуги. Мені це все набридло. Звернулася із заявою до міліції та прокуратури. Якщо ми збираємося жити по-новому, то давайте так і будемо діяти", - розповіла Тетяна Антонець.

Перемовини про гроші велися у міському кафе. Передача частини хабара, 25 тисяч доларів, відбулася у кабінеті лікарки. Там був затриманий посередник. Кудіярова затримали неподалік лікарні. Підозрювані перебувають  у ізоляторі тимчасового тримання.

Додамо, що після затримання антикорупціонера Вадима Кудіярова працівники фонду, який він очолював, повідомили міліціонерам, що начебто до його кабінету проникли невідомі і поцупили деякі речі. Зокрема, зникла медаль “За оборону Євромайдану 2013/2014 років”, якою Кудіярова (керівника вінницької організації “Батьківщина молода”) нагородила Юлія Тимошенко.

Як уже повідомляв «Ні корупції!», наприкінці травня на Вінничині розпочалась люстрація керівників медичних закладів обласного підпорядкування. Головні лікарі були звільнені розпорядженням голови облради Сергія Свитка у зв’язку із завершенням терміну дії контрактів. Натомість, як колективи закладів, так і громадськість отримали можливість запропонувати на керівні посади власних претендентів.