На Черкащині поцупили 450 тисяч гривень, виділених для святкування ювілею Шевченка

Шевченко грошы 100 грн

Службові особи одного з товариств з обмеженою відповідальністю м.Корсунь-Шевченківський привласнили 450 тисяч гривень, які призначалися для реконструкції скверу ім. Т.Шевченка. Факт незаконного заволодіння державними коштами, виділеними в рамках відзначення 200-річчя від дня народження Кобзаря, викрила Служба безпеки України. Про це повідомила прес-секретар УСБУ області Катерина Дрога.

Протягом 2013 року до відновлення скверу у центрі Канева було залучено будівельну компанію, службові особи якої звітували фіктивними актами виконаних робіт.

У ході перевірки, ініційованої СБУ, встановлено, що вартість робіт було завищено майже на півмільйона гривень. Ці кошти були незаконно перераховані на рахунок фірми, переведені у готівку та привласнені.

За матеріалами СБУ органами міліції розпочато досудове слідство у кримінальному проваджені за ч.5 ст.191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

 Раніше черкаські чиновники нарікали на недостатнє бюджетне фінансування урочистостей, пов"язаних зі святкуванням 200-річного ювілею Тараса Шевченка.

 "Попри те, що підготовку розпочали торік, більшість шевченківських об'єктів не готові до прийому туристів. За офіційною інформацією, на всі роботи у комплексах "Батьківщина Тараса Шевченка" у Звенигородському районі і "Національний заповідник Тараса Шевченка" у Каневі мали виділити біля 76 мільйонів гривень. Виділили 41 мільйон і з початку року фінансування призупинили", - писала Газета по-українськи напередодні ювілею. 

У лютому чиновники Черкаської обласної ради та облдержадміністрації розіслали сільським радам циркуляр, яким пропонувалося зарезервувати 30% коштів місцевих бюджетів на 2013 рік для підготовки інфраструктурних об’єктів до відзначення 200-річчя з дня народження Т. Г. Шевченка та 60–річчя утворення Черкаської області. Однак сільські депутати не виділили грошей на святкування, натомість вирішили їх вкласти у благоустрій сіл, обурившись такій ініціативі. У Головному фінансовому управлінні Черкаської облдержадміністрації зауважують: сільські голови все неправильно зрозуміли. За словами очільника управління Володимира Кулеші, збирати гроші у так звану «спільну касу» і не збиралися, - повідомляв Тиждень. А народний депутат від УДАРу Ірина Геращенко заявила, що Черкаський глава облдержадміністрації через так званий "шевченківський податок" Сергій Тулуб повинен піти у відставку.