Історії броварських басейнів, або Як корупціонерів замінили відомі спортсмени

kupava+схід-1_1

Всесвітньовідомий броварський спорстмен Олег Лісогор днями очолив КП «Оздоровчо-реабілітаційний центр»: комунальне підприємство, на балансі якого перебуває басейн школи №9 у Броварах «Схід».

Раніше стало відомо, що іншим броварським басейном «Купава» керуватиме не менш відомий плавець Сергій Бреус. Останнього, не без перешкоджань з боку місцевої влади, ще у квітні цього року броварчани обрали керівником шляхом прозорого громадського голосування.

Обома басейнами раніше фактично керували «регіонал» і особистий масажист Миколи Азарова Сергій Федоренко та його ставленики. Федоренка звинувачують у наживі, фінансових махінаціях та інших зловживаннях стосовно майна громади міста.

Із новими призначеннями представники громадськості та журналісти роблять висновок про "закінчення епохи Федоренка".

Вони висловлюють сподівання, що незабаром корупційні схеми, які існували за керівництва одіозного «регіонала», припинять існування.

Басейн «Купава»

Тривалий час басейн «Купава» тренував олімпійських чемпіонів, дітей зі спортивного інтернату. Однак з часом його обладнання, споруди, оснащення технічно та морально застарівали.

У 2007 році були розпочаті роботи із реконструкції басейну генпідрядником ТОВ «Фірма ГФ». Однак згодом роботи були призупинені через відсутність фінансування. Це спричинило подальшу руйнацію споруди басейну.

За інформацією видання «Наші гроші», у 2011 році ТОВ «Фірма ГФ» продовжила будівельні роботи, але  виконані вони були частково: вентиляційна система – на 80%, водопідготування – на 40%, водопостачання – на 20%, каналізація – на 20%.

Для завершення робіт компанія Володимира Яневича і Володимира Феоктістова була обрана за неконкурентною процедурою закупівлі - «в одного учасника».

Кошти на реконструкцію було виділено з державного бюджету. Як повідомляє видання з посиланням на «Вісник державних закупівель», у 2012 році на реконструкцію басейну «Купава» уряд виділив 22,5 млн. грн.

Керівником басейну тоді була Тетяна Федоренко, дружина Сергія Федоренка.

Федоренко, а також міський голова Ігор Сапожко, використовували реконструкцію басейну як привід для піару. Такий висновок можна робити із численних обіцянок відкрити басейн то у квітні, то у вересні 2013 року.

Водночас, ТОВ «Фірма ГФ» надала копію договору на реконструкцію, відповідно до якого закінчення реконструкції мало відбутися у грудні 2013 року.

Втім, і у грудні басейн не відкрився для відвідувачів. Тим часом серед броварчан ширилися чутки, що «Купава» може повторити долю іншого басейну – «Схід».

Його Федоренко фактично привласнив завдяки корупційній схемі, а діти броварських шкіл перестали мати змогу відвідувати басейн безкоштовно в рамках уроків фізкультури.

Також із внутрішніх джерел стало відомо, що Федоренко нібито збирався відкрити в «Купаві» приватні масажні кабінети.

8 січня цього року урочисто відкривати басейн до Броварів приїхав тодішній прем’єр-міністр Микола Азаров.

kupava-1

Однак, як відкрили, так і закрили. «Купава» тоді не впустила перших відвідувачів після реконструкції, яка, насправді, так і не була завершена.

В результаті, відкривав басейн вже новий міністр Молоді і спорту Дмитро Булатов. Він розпорядився розпочати громадське обговорення кандидатур на посаду директора «Купави» і до 8 квітня оприлюднити на сайті Броварської міської ради імена кандидатів на цю посаду.

Однак голосування, організоване міськими чиновниками, відбулося не без скандалу. Громадські активісти аргументовано назвали його сфальсифікованим, що визнав і сам Булатов.

Пізніше було проведено нове опитування. Як повідомили активісти із посиланням на спеціалістів, - вже на більш захищеній від фальсифікацій платформі.

З невеликим відривом перемогу здобув олімпійський рекордсмен з плавання Сергій Бреус, який тренувався саме в «Купаві». Результати опитування оголосили 18 квітня.

Тим часом басейн відкрив двері для відвідувачів – з 11 квітня.

Басейн «Схід»

З басейном «Схід» історія триваліша. Існує він, так само як і «Купава», з радянських часів. Був шкільним басейном школи № 9. Споруда навіть має надземний перехід до школи, щоб діти могли на уроках фізкультури одразу переходити з будівлі до будівлі.

«Схід» так само потребував ремонту, тому педколектив та батьки навіть зраділи, коли 2004-го року басейном стала опікуватись вже не школа, адже із оголошеною реорганізацією почалась і реконструкція.

Image00004

Image00006

Image00011

Того року басейн передали на баланс Комунального підприємства «Оздоровчо-реабілітаційний центр», який очолив Сергій Федоренко.

Свого часу Тетяна Чорновол зробила декілька резонансних розслідувань. Журналістка з’ясувала, що відповідно до рішення, КП могло використовувати басейн з комерційною метою у вільний від шкільних занять час.

Однак, взявши в оренду басейн на 49 років (практично привласнивши), двері для дітей зачинили.

Image00008

Так тривало аж до 2013 року, допоки Броварська міжрайонна прокуратура не відкрила кримінальне провадження щодо порушення КП «Оздоровчо-реабілітаційний центр» Конституції України та Закону «Про місцеве самоврядування в Україні».

Відтоді КП змінила статут, але доступ дітей до басейну досі лишається ускладненим.

Відповідно до низки журналістських розслідувань, за час практичної приватизації басейн регулярно відвідував Микола Азаров. Вочевидь, сусіди по доріжці у вигляді дітей йому були не до вподоби.

Найприкріше, що прибутковий басейн ще й дотувався з міського бюджету. Відповідно до розслідувань, це відбувалось тому, що прибутки забирало ПП «Феско» Сергія Федоренка, а утримання йшло за рахунок КП «ОРЦ». За оренду Федоренко платив смішну суму в 4-5 тис. грн.

У червні цього року басейн раптово закрився для відвідувачів взагалі. Як стало відомо – нібито через борги України перед Росією за газ.

Однак ця версія не знайшла підтвердження. У пошуках правди журналіст Андрій Качор з’ясував, що тепер «Сходом» керує не черговий ставленик Федоренка, а відомий спортсмен-олімпієць, броварчанин Олег Лісогор.

Він прояснив справжню причину закриття басейну «з технічних причин». За словами нового керівника, припинення роботи таки пов’язане з відсутністю газопостачання. Однак причина проблем – підприємство не в змозі сплатити борги за газ, залишені попереднім керівництвом.

За словами Лісогора, наразі триває ревізія роботи підприємства з боку податкової.

А щодо ПП «Феско» плавець зауважив, що договір оренди спливає 1 липня, після чого компанія Федоренка має покинути приміщення КП «Оздоровчо-реабілітаційний центр».

Фото, зображення: Дмитро Карпій і "Маєш право знати".