У Києві комунальники можуть почати брати гроші за перевірку лічильників

112233665544jpg16022012193644_w300

Зображення: jkg-portal.com.ua.

Мешканців столиці поставило в ступор оголошення про планові перевірки лічильників водопостачання. Якщо раніше це робили комунальні установи безкоштовно, то віднедавна це «влетить у копійку».

Фахівці з права кажуть, що цю ситуацію вивчали, і заявляють, що у структурі з’явилася винахідлива людина, яка вигадала «чудовий спосіб підзаробити».

Про це повідомило ТСН у вечірньому випуску від 27 червня.

80 грн. – запросити спеціаліста додому; 40 грн. – якщо вивезти лічильник у фахову установу, яка зробить його повірку. Для мешканців столиці ця ситуація – ноу-хау. Відтепер повірка лічильників водопостачання, яка має відбуватися кожні три роки, коштує грошей.

Киянка каже, що 40 грн. за перевірку, якщо вести лічильник у спецустанову, нібито й не багато. Але ж його ще й як мінімум треба зняти і назад встановити. Жінка зауважує, що в такому разі потрібно буде двічі викликати слюсаря і щоразу за це платити.

Пояснити таке ноу-хау та хто встановив тарифи, ТСН попросила КМДА. Департамент житлово-комунальної інфраструктури станом на вечір 27 червня відповіді так і не дав.

«За холодне водопостачання потрібно сплачувати в Київводоканал, за гаряче водопостачання потрібно сплачувати в Київенерго. Відповідно, оці організації, які надають послуги, відповідно до закону про метрологію, є власниками оцих приладів обліку, і повинні самі, за свій рахунок, до того ж закону про метрологію, здійснювати повірку», - зауважує адвокат Ростислав Кравець.

В оголошенні сказано, що якщо до кінця червня власники квартир повірки не виконають, нарахування за холодну воду будуть проводитися згідно з показниками загальнобудинкового обліку. А за гарячу воду взагалі – за встановленими нормами на одну особу.

Ростислав Кравець каже, що це не більше, ніж залякування: «Я вважаю, тут всі є підстави для споживачів взагалі не сплачувати за цим тарифом, а також звертатись до суду, відповідно, щодо порушення їх прав, у разі, якщо будуть вимагати сплатити. Тому вважаю, що саме з цього приводу потрібно негайно відреагувати прокуратурі міста Києва».

Але поки десь зреагують, може статися так, що половина мешканців за цю послугу заплатять, бо не знають Закону.

Опитування ТСН це підтвердило – усі обурюються, але платитимуть.

В одному з комунальних підприємств повідомили, що все роблять законно. Мовляв, ця норма вже кілька місяців як стала чинною, але про це ще мало хто знає.

«Оскільки у нас виробником послуг признано Водоканал та Київенерго лише два місяці назад, то, звичайно, в повірку не входить повірка квартирних лічильників. Там тільки входить повірка загальнобудинкового лічильника», - повідомила телефоном працівниця.

Жінка по-секрету додала, що штрафувати за те, що хтось повірки не зробить, ніхто в найближчий час не буде. І вона як простий громадянин також обурена такою ситуацією.

Адвокати ж нагадують – у жодному разі не платити. Радять усім будинком підключити юриста, який розкаже, як правильно, на основі яких законів написати заяву до суду та прокуратури.