МОЗ під час перевірки Інституту раку виявив 43 порушення

фото з oncoportal.net

фото з oncoportal.net

Комплексна позапланова комісійна перевірка діяльності "Інституту раку", яку проводила комісія у складі фахівців Міністерства охорони здоров’я, клініцистів і головних позаштатних працівників, виявила 43 порушення. Про це повідомив міністр охорони здоров'я Олег Мусій на брифінгу, інформує Інтерфакс-Україна.

За результатами цієї перевірки, зазначив міністр, направлено звернення до Міністерства внутрішніх справ, крім того будуть підготовлені матеріали для звернення в Генеральну прокуратуру.

Також Мусій повідомив, що директор Національного "​​Інституту раку" Ігор Щепотін в даний час знаходиться на лікарняному, однак міністерство вживає дії для розриву контракту з ним.

Серед порушень, які виявила позапланова перевірка, зокрема, були порушення, пов'язані з акредитацією медичного закладу, а також ліцензування фахівців з восьми спеціальностей. Були виявлені порушення температурного режиму зберігання деяких препаратів, факти завищення вартості проектних робіт з реконструкції низки корпусів інституту на загальну суму більше 500 млн грн, із завищенням вартості оплати робіт та послуг.  Також зафіксовано низку порушень, пов'язаних з проведенням на базі Інституту раку клінічних досліджень, а також відсутність локальних медичних протоколів за низкою захворювань. Крім того, в Інституті не встановлено і не введено в дію високоточне радіохірургічне обладнання вартістю 42 млн грн, закуплене в 2011 році.

Також перевірка виявила факти допуску до медичної практики лікарів без відповідних сертифікатів. За інформацією Мусія, 30% лікарів, які проводили прийоми в кабінетах мамології, не були онкологами.

Міністр зазначив, що протягом найближчих днів юридична служба МОЗ проаналізує результати перевірки, після чого вони будуть опубліковані.