Мітинг проти газети «Вєсті» зустрів контрмітинг проплачених «дітотітушок»

6b22a2a15203495200f42920c7c046d2_XL

Фото: radiosvoboda.org.

У п’ятницю, 27 червня, біля офісу газети «Вести» у Києві відбувся пікет.

Близько трьохсот людей вимагали заборонити поширення газети, яку називають «брехливою пропагандою».

У цей самий час «Вести» організували контрмітинг, на який прийшли переважно неповнолітні.

На акції-відповіді планували безкоштовно роздавати парасолі та чашки із логотипами компанії.

Окрім того, журналістам та активістам вдалося з’ясувати, що діти прийшли на контракцію  за гроші.

Вони також отримали так звані «темники» - вказівки про те, що і як треба говорити про мітинг та газету «Вести».

10383970_787514487949845_4078962646398809527_n

Фото: користувач Facebook "Oksana Ati"

Активісти, які зібралися протестувати проти газети, свою акцію запланували завчасно – за кілька днів. У соцмережі Facebook відповідна зустріч була створена ще 25 червня.

Одним із організаторів виступив відомий київський активіст і віднедавна депутат Київради Ігор Луценко.

На думку активістів, газета є ретранслятором Кремля, вона спотворює факти та сіє в Україні громадянську війну.

«Друзі, щодня в Україні розповсюджується сотні тисяч екземплярів антиукраїнської газети "Вєсті". Кожен із нас пам'ятає, скільки бруду ця газета вилила на Євромайдан та на людей, які вийшли боротися проти системи», - йдеться в повідомленні у зустрічі на Facebook.

Водночас, про «патріотичну вікторину» (як називали свій мітинг журналісти газети «Вести») знайти будь-яку інформацію ані в мережі інтернет, ані з інших джерел «заднім числом» не вдалося.

Більше того, самі учасники контракції зазвичай не знали, куди і для чого прийшли. Щоправда, ще частіше просто відмовлялися спілкуватися.

Image00006

Image00005

Активісти, які прийшли протестувати проти газети, повідомляють, що учасники контрмітингу відвідали свій захід не задарма.

Як повідомив активіст Павло Подобєд, він зустрів свого знайомого із Боярки серед учасників акції-відповіді. Хлопчина розповів, що підліткам платять за участь по 50 грн., - йдеться в сюжеті ТСН.

«ГромTV»також вдалось відзняти кадри, на яких діти зізнаються, що їм за участь заплатили по 70 грн.

Слід зазначити, що на акції-відповіді були присутні люди зі списками, ймовірно, організатори нижчої ланки.

Image00002

Окрім того, в соцмережах шириться фотографія із «темником», який нібито роздали учасникам контрмітингу. На папірці перераховано, що та як мають відповідати підлітки на поставлені питання щодо акції та газети «Вести».

BrM3uXjIIAAysIo

Громадський активіст Сергій Оснач, який є частим дописувачем патріотичних пабліків у соцмережах, так прокоментував знайдений темник: «Газета «Вєсті» вкотре викрила себе, намагаючись прикритися проплаченими дітьми й пенсіонерами від патріотів, що прийшли пікетувати її офіс, бо не збираються миритися із щоденним одурманюванням українців. Адже прикриватися дітьми й пенсіонерами — це цілком по-путінському. Це лише потверджує, чиї інтереси в Україні обстоює ця газета. Не здивований, що «захисникам» газети роздали папірці з наперед прописаними «арґументами». Точнісінько такі самі формулювання раніше траплялися і в коментарях у соцмережах — коли активісти тролили «Вєсті» плакатами викривального змісту біля пунктів, де роздають газету, та викладали фото в інтернет».

FAe_3IPWBfc

Фото із соцмереж.

Більша частина учасників акції (противників газети) поводились мирно. Активісти вимагали зняти прапор газети з будівлі офісу, розвішували на споруді георгіївські стрічки, скандували патріотичні, антикремлівські та антипутінські гасла.

10511092_787513764616584_626791198312499325_n

Фото: користувач Facebook "Oksana Ati"

Image00004

Слід зазначити, що незначна частина мітингарів, які були на боці противників газети «Вести», прийшли у балаклавах. Вони розбили та поламали парасолі, чашки, які заготували організатори ймовірно для подарунків учасникам «вікторини».

Image00003

Слабоспицький

Фото: Олег Слабоспицький.

Водночас газета «Вєсті» та інші ЗМІ, які належать до медіа холдингу Ігоря Гужви, подали свій варіант подій. Окрім того, що журналісти значно зменшили кількість учасників акції опонентів, у публікаціях також ідеться про погрози закидувати цеглою будівлю офісу.

Один із організаторів акції проти газети «Вести» Олег Слабоспицький називає такі публікації «прогнозованою черговою брехнею». Активіст також зауважує, що люди вимагали зняти прапор газети, а не український. А Самооборона Майдану під час акції не була присутня.

Нагадаємо, що «Вести» - безкоштовна газета, яку роздають великими накладами у найбільших містах України. Фактичного власника медіа холдингу, до якого належать «Вести», Ігоря Гужву звинувачують у зв’язках із «сім’єю» та Віктором Медведчуком. Останнього, який також є кумом Путіна, вважають справжнім власником холдингу.