За влаштування в дитсадок 3000 гривень “чорним налом”.

Архівне фото: lvivexpres.com

Архівне фото: lvivexpres.com

Громадська організація "Майдан-Васильківщина" (м.Васильків, Київської області) виявила факт незаконного вимагання "благодійних внесків" за влаштування дитини в дитячий садок, що перебуває у підпорядкуванні місцевого відділу освіти.

Розмір "внесків" складає 3000 гривень.

Саме таку цифру озвучила завідувач одного з дитячих навчальних закладів м.Василькова  матері, яка офіційно працює на "Укрпошті" з посадовим окладом, удвічі меншим за озвучений благодійний внесок.

Тетяна Іванова - завідувач дитячого навчального закладу після заперечень молодої мами відмовилася приймати документи на влаштування її сина.

Цьому інциденту передувала подача заяви мешканки Василькова Тетяни Соги до місцевого відділу освіти з проханням влаштувати її сина Матвія до дитячого навчального закладу у мікрорайоні проживання.

Однак, дитину чомусь влаштували в садок, який розташований на відчутній відстані від місця проживання родини.

Після звернення на гарячу лінію міністерства освіти розпорядженням виконавчого комітету дитину все ж влаштували в зручний дитсадок, але заява про необхідність сплати "благодійного внеску" призвела до розпачі молодої матері.

Тетяна Сога знову звернулася за допомогою до організації, і декілька її активістів у супроводі кореспондента з відеокамерою вирішили навідатися до завідувачки, що відмовилася приймати документи без сплати "благодійного внеску".

Як стало зрозумілим, збір подібних внесків, суми яких озвучує завідувачка,  проводить людина, яку назвали головою батьківського комітету. Причому, статус цей не підтверджується жодними документами чи протоколами засідань, не кажучи вже про якесь елементарне звітування.

Документів, які б свідчили про оприбуткування таких "благодійних внесків", так само, як і про їх подальший розподіл активістам ГО "Майдан-Васильківщина" теж не було продемостровано.

Разом з тим, з телефонної розмови функціонерки організації Ірини Горбачової з "головою батьківського комітету" Ольгою Леончук стало зрозумілим, що практика збору таких коштів проводиться на постійній основі.

Сама завідувачка повідомила про те, що внесок не є обов'язковим, але факт відмови у прийнятті документів без сплати внеску чомусь стався.

Після відвідин керівника відділу освіти Володимира Гаркавенка, який був вимушений надати активістам розпорядження про влаштування дитини саме до цього дитсадка, в якому не обумовлено жодних "благодійних внесків", питання у завідувачки відпали, і документи сина Тетяни Соги таки прийняли.

У зв'язку з цим фактом виникло само собою непогане підгрунтя для спілкування з міністром освіти, на зустріч з яким активісти ГО "Майдан-Васильківщина" обов'язково потраплять найближчими днями, бо нескінченні колективні скарги батьків та громадських активістів на постійні побори, неналежне забезпечення харчуванням та неефективне використання бюджетних коштів відділом освіти Василькова вже давно засвідчили свою неефективність  через відсутність будь-якого реагування збоку прокуратури та місцевої влади.