Україна і ЄС підписали угоду про асоціацію у повному обсязі

фото УНІАН

фото УНІАН

Україна і Європейський Союз завершили підписання Угоди про асоціацію в повному обсязі, повідомляє УНІАН.

Угоду підписали в Брюсселі в рамках саміту ЄС президент України Петро Порошенко, президент Ради ЄС Герман Ван Ромпей, президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу та голови держав і урядів усіх 27 країн-членів ЄС.

Угоди про асоціацію з ЄС також підписали Грузія і Молдова.

Учасники церемонії розташувалися за столом, що має вигляд букви П. У центральній частині - верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Кетрін Ештон, Ромпей і Баррозу, поруч з яким сидять президент України Порошенко, президент Грузії Георгій Маргвелашвілі і прем'єр-міністр Молдови Юрій Лянке. З лівого боку - представники країн ЄС (за прізвищами починаючи з літери Б), а по ліву руку від Порошенка - прем'єр-міністр Бельгії Еліо Ді Рупо і прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон.

Усі вони поставили свої підписи під угодами.

Нагадаэмо, 21 березня Україна і Євросоюз підписали політичну частину Угоди про асоціацію.

Угода передбачає політичну асоціацію таекономічну інтеграцію України з Європейським Союзом.

У разі ратифікації угоди Верховною Радою України в короткі терміни, документ може бути тимчасово імплементований без того, щоб чекати ратифікації усіма 27-ма країнами-членами ЄС, яка може зайняти кілька років.

Цілями асоціації є поступове зближення сторін, що базується на спільних цінностях і тісних привілейованих зв'язків і поглиблення участі України у програмах та агентствах ЄС.

Режим поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною і Євросоюзом передбачає негайне скасування діючих ввізних мит на більшість товарів двосторонньої торгівлі (82,6% товарних позицій з боку України та 91,8% з боку ЄС). Для інших товарних позицій будуть встановлені перехідні періоди - коли мита будуть поступово знижуватися протягом кількох років (від 1 до 7 років). Перехідні режими встановлюються переважно для України як захисної заходи підготовки українських виробників до роботи в умовах конкуренції з європейськими партнерами. Крім того, в якості захисної заходи для українських виробників будуть встановлені нерівнозначні зниження мита на аграрну продукцію.

Повний текст угоди: http://comeuroint.rada.gov.ua/komevroint/doccatalog/document?id=56219

Україна і ЄС планували підписати Угоду про асоціацію ще на саміті «Східного партнерства» у Вільнюсі 29 листопада 2013 року. За тиждень до підписання український уряд призупинило процес євроінтеграції. Це викликало масові акції протесту в Україні, які завершилися усуненням від влади президента Віктора Януковича.