Проектний інститут «Діпромісто» перешкоджає доступу до генпланів кримських міст

20120610195724

Зображення: versii.if.ua.

Громадські активісти подали позов до суду у зв’язку із перешкоджанням органів місцевого самоврядування та автора-розробника документа доступу до генерального плану міста Саки.

Український науковий державо-дослідний інститут проектування міст «Діпромісто» не визнає себе розпорядником розроблених ним містобудівних документів.

Про це у своїх запереченнях на судовий позов представників Кримського правозахисного центру «Дія» заявляє директор інституту Іван Шпилевський, повідомляє на своєму сайті Східноукраїнський центр громадських ініціатив.

За словами пана Шпилевського: «Генеральний план не є інформацією, а є результатом інтелектуальної творчої власності ДП УНДІПМ «Діпромісто». Тому відносити останній до розпорядників інформації цього документа не можна».

На інформаційні запити правозахисників вищезазначені організації відповіли відмовою. Обґрунтували таке рішення наявністю на Генплані грифу «Для службового користування».

Як зазначають у інституті, до «ДСК» відноситься не конкретна інформація, а увесь документ, якщо у ньому є «конфіденційні дані».

Діпромісто запевняє, що у своїй діяльності інститут дотримувався лише норм, встановлених Мінрегіоном та Держземагентством. Адже, містобудівні документи розробляються на основі великомасштабних карт, які донедавна мали гриф обмеження доступу.

Також в установі зазначили, що вони згодні розмежувати відкриту та закриту у доступі інформацію. Проте для цього Сакська міська рада мала б оплатити проведення відповідних робіт.

«Твердження представників «Діпроміста» суперечать Законам України «Про доступ до публічної інформації» та «Про регулювання містобудівної діяльності». Замість законів чиновники досі керуються «Інструкцією про порядок обліку, зберігання і використання документів…, які містять службову інформацію». Крім того, гриф обмеження доступу із великомасштабних карт Мінрегіон уже давно зняв. Проте, прикриваючись застарілими постановами, «Діпромісто» надалі перешкоджає оприлюдненню генпланів міст. На жаль, такою є позиція проектного інституту не лише щодо Генплану Сак, але і інших міст Криму та України в цілому»,- говорить Альона Луньова, юрист Мережі правових приймалень Криму – ініціативи активістів, координатором якої є Кримський правозахисний центр «Дія».

Неочікуваною виявилися не лише позиція проектного інституту, але і хід судового процесу.

«Особливу увагу представниці «Діпроміста» та судді Окружного адміністративного суду м. Києва Костенко Д.А. викликало те, що позивачем є саме кримська організація. Так, представниця Відповідача запитувала, чи може Позивач надати гарантії того, що матеріали Генплану, у разі їх надання, не потраплять до рук ФСБ чи не будуть вони використані новою владою Криму в «поганих цілях». Суддю в свою чергу зацікавила наявність у нашої організації реєстрації в Києві. Саме бажання нашої організації отримати матеріали Генплану також викликало нерозуміння у судді. Він навіть висловив припущення, що така інформація потрібна організації для ведення посередницької діяльності з реалізації земельних ділянок. Наприкінці судового засідання, суддя за власною ініціативою і без жодних пояснень вирішив перевести справу у письмове провадження. Тепер очікуємо рішення судді», - описує перебіг судового процесу юрист Мережі – представник позивача у суді – Ольга Аношкіна.