Екс-прокурора Києва, діяльність якого перевіряють, призначено 1-м заступником генпрокурора

Николай Герасимюк. Фото:k-z.com.ua

Николай Герасимюк. Фото:k-z.com.ua

Колишній прокурор Києва Микола Герасимюк призначений першим заступником генерального прокурора України. Відповідна інформація про нього розміщена на офіційному сайті Генпрокуратури у розділі «Керівництво», повідомляє УНІАН.

Зокрема, як зазначається на сайті ГПУ, Герасимюк виконуватиме обов'язки першого заступника генпрокурора - начальника Головного управління захисту прав і свобод громадян, інтересів держави, нагляду за додержанням законів спецпідрозділами та іншими правоохоронними органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю і корупцією.

Раніше посаду першого заступник в.о. генпрокурора Олега Махніцького обіймав Микола Голомша.

У коментарі УНІАН заступник колишнього в.о. генпрокурора Махніцького, начальник Головного слідчого управління Генпрокуратури Олексій Баганець зазначив, що йому нічого невідомо про нові кадрові призначення у відомстві, оскільки ніхто з чинного керівництва Генпрокуратури нарад не збирав, до відома інформацію не доводив.

Крім того, Баганець поінформував, що не писав рапорт про звільнення з посади начальника Головного слідчого управління ГПУ і продовжує виконувати свої функції.

Нагадаємо, новим прокурором Києва призначено Сергія Юлдашева.

Звільнення Герасимюка з посади прокурора Києва вимагали активісти «Правого сектора». Активісти вважають, що Герасимюк має бути звільнений з посади, оскільки працював в органах прокуратури за часів президента Віктора Януковича і фальсифікував кримінальні справи проти учасників акцій протесту.

Генеральна прокуратура ініціювала проведення службової перевірки щодо діяльності на посаді прокурора Києва Миколи Герасимюка, а також відсторонила від виконання службових обов’язків декількох його підлеглих. Така домовленість була досягнута за результатами зустрічі керівництва ГПУ з представниками громадських організацій, які у своїх зверненнях вказали на факти зловживань з боку окремих працівників прокуратури, вимагаючи їх звільнення.