Суд повернув Гостиний двір киянам

Гост двор ремонт 600Київський апеляційний адмінсуд скасував рішення Київради про виділення землі забудовнику Гостиного двору під протиправну реконструкцію будівлі.

Відповідне рішення від 20 вересня 2012 року (№137/8421) більшості на чолі з Галиною Герегою оскаржували активісти, повідомляє захисник Гостиного двору, а нині столичний депутат Ігор Луценко у своєму Facebook.

"Тепер у компанії Януковського завгоспа Андрія Кравця "Укрреставрація" немає дозволу робити щось на цій ділянці землі, котра тепер знову у повному розпорядженні киян", - заявляє активіст.

"Очікуємо, що Укрреставрація негайно звільнить дві вулиці на Подолі, де вони розмістили своє будівельне обладнання", - додає Луценко.

За його словами, тепер Київрада "буде просто зобов'язана скасувати своє рішення, як визнане неправомірним у суді".

"Очікуємо шалений спротив друзів Кравця у Київраді. Вітаємо усіх, хто бореться з нами за Київ!", - додає Ігор Луценко.

Раніше повідомлялося, що Київський апеляційний адмінсуд визнав незаконним будівництво на території Гостиного двору на Подолі в центрі Києва.

Нагадаємо, громада Києва довго відстоювала Гостиний двір у центрі Києва, на Подолі, аби його не реконструювали до непізнаванності, там активісти й противники забудови влаштували так звану "Гостинну республіку". Ще під час акцій протесту там сталася пожежа, тож реконструкції було не уникнути.

Втім, громаді пообіцяли не надбудовувати поверхів, а лише зробити ремонт і накрити будівлю куполом. Зараз "Гостиний двір" оточено парканом, ведуться роботи.

newsru.ua