Кияни, мешканці старовинного «замку», самі взялись за реконструкцію

Садиба Лапінського

Фото: Google Maps

У Києві руйнується колишня садиба доктора Лапінського по вул. Гончара, 60, через те, що стоїть у жалюгідному стані без догляду з боку реставраторів уже багато років.

Термінової реконструкції потребують мансарда і флігель будинку, а також цегляна двометрова стіна навколо садиби. Частина стіни звалилася ще два роки тому. Майже зруйнований і цегельний місток на другому поверсі, що веде на мансарду. По стінах останньої також пішли тріщини, пише газета «Сегодня».

В управлінні охорони культурної спадщини КМДА зазначили, що проект реставрації аварійного будинку обговорювалося ще 5 років тому, але грошей на ремонт не виділяли.

Разом з тим його реконструкцією почали займатися самі мешканці. У зв'язку з цим в управлінні охорони культурної спадщини КМДА зазначили, що не проти, якщо мешканці своїми силами відновлять садибу

«Якщо вони виступають ініціаторами реконструювання, то нехай цим займаються надалі і відновлюють не тільки мансарду, а й стіни», ― сказав газеті в.о. начальника охорони культурної спадщини КМДА Яків Діхтяр.

Нагадаємо, семиповерховий шедевр архітектури, схожий на старовинний замок, був побудований ще в 1908 році на замовлення лікаря-невропатолога Михайла Лапінського.

Велика Епоха