Екс-очільника Черкаської облміліції підозрюють в організації побиття євромайданівців

Володимир Ліпандін, фото з Про все

Володимир Ліпандін, фото з Про все

Прокуратура Черкаської області підозрює колишнього начальника УМВС України в Черкаській області Володимира Ліпандіна в організації застосування насильства та спеціальних засобів стосовно активістів Євромайдану та Автомайдану у січні в Черкасах. Про це повідомляється на сайті обласної прокуратури.

24 червня слідче управління прокуратури Черкаської області повідомило про підозру Ліпандіну у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 365 КК України (перевищення влади або службових повноважень).

Установлено, що 23 січня поточного року вказана особа, перебуваючи біля приміщення Черкаської обласної державної адміністрації, незаконно віддала наказ підпорядкованим їй начальникам та працівникам, що охороняли громадський порядок, про затримання осіб, які приймали участь в акції у підтримку «Євромайдану».

Він же, в ніч з 26 на 27 січня цього року, перебуваючи в приміщенні Черкаської ОДА, перевищуючи свої службові повноваження, віддав наказ працівникам та командирам спецпідрозділів УМВС в області щодо затримання учасників акції «Автомайдан».

В результаті вказаних дій колишній посадовець організував безпідставне і незаконне застосування працівниками міліції насильства та спеціальних засобів до протестувальників, чим порушив права та інтереси громадян.

Наразі вживаються заходи щодо оголошення підозрюваного в розшук та обрання йому запобіжного заходу.

Досудове розслідування триває, про його результати буде проінформовано додатково.