Посадовці відповідатимуть за порушення прав дітей у «Дністровській чайці»

Фото з сайту "Подробности"

Фото з сайту "Подробности"

Прокуратура Хмельниччини оперативно відреагувала на порушення прав дітей пільгових категорій у дитячому оздоровчому закладі ТОВ «Дністровська чайка» (с.Врублівці Кам’янець-Подільського району), висвітлені у відеосюжеті програми «Подробиці» телеканалу «Інтер».

Про це повідомляє  прес-служба прокуратури Хмельницької області.

Того ж дня прокуратура Кам’янець-Подільського району організувала перевірку із залученням контролюючих органів викладених у сюжеті фактів. За її результатами виявлено низку порушень.

З’ясовано, що адміністрація дитячого оздоровчого закладу «Дністровська чайка» не подбала про відповідний рівень медичного обслуговування дітей, стан приміщень та норми харчування для них. Відтак, було порушено права на належний відпочинок 127 вихованців інтернатних закладів області, у тому числі дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, які прибули на червневу зміну до табору.

Перевіркою встановлено, що в цьому закладі, незважаючи на наявність медпункту, немає медичних працівників, обладнання для зберігання лікарських засобів не працює. Заміни потребують двері і вікна спальних кімнат, частина меблів, матраци і подушки. Душові та санвузли в антисанітарному стані, купально-плавальний басейн – в занедбаному.

Нині відновлено холодне та гаряче водопостачання, забезпечено достатньою кількістю продуктів харчування, дезинфікуючих засобів та санітарного інвентарю.

Попри це встановлено, що діяльність таких закладів ще з початку оздоровчої кампанії зобов’язана інспектувати спеціальна комісія з контролю за оздоровленням і відпочинком дітей, затверджена розпорядженням голови Кам’янець-Подільської райдержадміністрації. Натомість, комісія перевірила ТОВ «Дністровська чайка» лише після виходу в ефір сюжету про незадовільні умови перебування дітей.

Враховуючи виявлене, прокуратурою Кам’янець-Подільського району 20 червня внесено голові райдержадміністрації подання з вимогою невідкладного усунення порушень, недопущення їх у подальшому, а також притягнення до відповідальності винних посадових осіб.

Додамо, що 18 червня телеканал показав сюжет, у якому йшлося про те, що 130 вихованців хмельницьких інтернатів потрапили  оздоровлюватися в табір з жахливими умовами: кімнати з розваленими меблями, вбиральні тиждень без води, а медпункт без лікаря. Аби гнилі рами в кімнатах не падали, їх позабивали цвяхами. Iз карнизами вчинили простіше - підв'язали до стелі мотузками.

Путівки купувала держава, то ж і поскаржитись практично нікому. Вихователі після конфлікту з директором звільнились.