Як подолати корупцію. Дорожня карта для київської влади

Корупція 380  varianty.netАНОНС: Дорожня карта для київської влади у сфері бюджетної та антикорупційної політики буде обговорена 24 червня за круглим столом.

Попри вимоги Бюджетного кодексу, органи влади до цього не забезпечували можливостей для належної участі представників громади у бюджетному процесі та в роботі міськради.

Як наслідок, Київ має «чорні діри» у міському бюджеті, практику системних зловживань, потурання тіньовим схемам з боку посадовців КМДА та депутатів міськради. На часі кардинальні зміни в бюджетній та антикорупційній політиці.

Бачення змін у формі «Дорожньої карти для київської влади у сфері бюджетної та антикорупційної політики», буде презентована під час заходу.

24 червня 2014 року об 14.30 за адресою: агенція УКРІНФОРМ, м. Київ, вул. Б.Хмельницького 8/16, конференц-зал, 2 поверх відбудуться круглий стіл «Дорожня карта для київської влади у сфері бюджетної та антикорупційної політики».

Організатор: Фундація «Відкрите суспільство» у співпраці із Громадською Радою при КМДА за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Десятки мільярдів гривень щороку йдуть поза міським бюджетом. Лише торік бюджет Києва через ігнорування корупційних ризиків у сфері земельних відносин недоотримав від 14 до 42 млрд грн. (залежно від оціночної вартості земельних ділянок і ставок оподаткування). І це при тому, що річний бюджет міста становить в середньому 18-20 млрд грн.

Під час заходу будуть оцінені «чорні діри» у міському бюджеті Києва на підставі результатів громадського моніторингу та експертизи Фундації “Відкрите суспільство”.

Експерти Фундації презентують бачення Дорожньої карти для київської влади у формі пропозицій. Також буде представлено доступний для пересічних киян візуальний міський бюджет Києва.

Розроблений сайт дає змогу пересічному киянину побачити всі джерела надходжень коштів і напрями видатків бюджету, а також “чорні діри”, пов’язані з корупційними ризиками, зловживаннями в земельній сфері та неналежним виконанням бюджетного законодавства.

До участі в заході запрошені міський голова Віталій Кличко, керівники політичних сил, що пройшли до Київради, депутати Київради, представники громадських організацій та експерти в сфері бюджету.

Захід проводиться в рамках проекту «Прозорий та відкритий бюджет Києва – крок до ефективного витрачання публічних фінансів», що реалізується Фундацією «Відкрите суспільство» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Для участі прохання зареєструватись за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/1qo1gw8q5c4R7gt_DYib5gBq0OIHYt8am2NVrQVQNzL8/viewform Питання за телефоном: (066) 04 39 188, Ольга.