Віра Савченко: “Влада затягує переговори зі звільненням з полону Надії Савченко”

Надія Савченко. Фото: mukachevo.net

Надія Савченко. Фото: mukachevo.net

Сестра захопленої у полон на Луганщині добровольця Надії Савченко Віра Савченко стверджує, що українська сторона не виявляє бажання звільняти полонену.

Про це вона заявила у коментарі телефоном "Ні корупції!" 22 червня.

Киянка Віра Савченко повернулася з Луганщини, де вела переговори з прихильниками ЛНР.

"Спочатку, коли я телефонувала на номер Наді, брали слухавку люди, які погрожували вирізати взагалі усю сім'ю. Але потім переговори почав вести луганчанин Володимир Громов (начальник контррозвідки самопроголошеної Луганскої народної республіки - "Ні корупції!") і це абсолютно адекватні люди, які схильні до переговорів", - розповідає архітекторка Віра Савченко про те, як тривали переговори.

Віра Савченко каже, що прихильникии ЛНР передали їй список з чотирьма іменами людей, на яких обміняють офіцера української армії Надію Савченко. Але українська влада ніяк не реагує:

 "Луганська сторона передала мені список з чотирьох осіб. Але я відчуваю по тому, як з української сторони говорять, що є якісь проблеми з однією людиною. Українська сторона переговори затягує. Володимир Громов каже, що зі своєї сторони вони зробили все можливе і, що Київ грається в чорні ігри у питанні зі звільненням Савченко".

23 червня Віра Савченко має намір зустрітись з низкою українських силових високопосадовців, а також з людьми, наближеними до голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Ігоря Коломойського.

Віра Савченко каже, що два дні тому її сестрі дозволили взяти слухавку і коротко поговорити: "Спочатку не давали говорити телефоном, але мені вдалося з нею коротко переговорити. У неї кульове поранення в руку. Куля пройшла  навиліт. Але я не знаю, чи їй надана медична допомога", - розповідає про стан здоров'я Віра і додає, що тортури над нею не вчиняють.

Надія Савченко, доброволець 24-ого батальйону "Айдар" була захоплена прихильниками ЛНР в районі селища Металіст у ніч проти 18 червня, звідки вона намагалась витягти поранених з підбитого БТРу.

22 червня Міністерство оборони України повідомило, що з 15 до 22 червня з полону на Донбасі було звільнено 10 військовослужбовців.

Микола Мирний "