Відкрито кримінальне провадження за зупинення закупівлі бронежилетів

Бронежилети

За інформацією Прес-служби Генеральної прокуратури України , за результатами перевірки, проведеної Головним управлінням захисту прав і свобод громадян та інтересів держави, протидії корупції та злочинності у сфері транспорту Генеральної прокуратури України, відкрито кримінальне провадження за фактом незаконного зупинення закупівлі за державні кошти бронежилетів службовими особами Антимонопольного комітету України.

Своїми діями вказані службовці створили загрозу національній безпеці та обороноздатності країни, а також заподіяли істотну шкоду інтересам держави через підрив авторитету Антимонопольного комітету.

Відомості про вказане кримінальне правопорушення внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем).
Розпочато досудове розслідування.

Про блокування закупівлі бронежилетів заявив під час виступу у Верховній раді  в.о. міністра оборони Михайло Коваль, передає "Укрінформ".

"Хочу повідомити, що якщо ми зустрічали компанію і мали тільки 1213 бронежилетів... То на даний момент вже 14 тисяч бронежилетів. Це українські бронежилети, які відповідають відповідним вимогам... Але на даний момент мі відчуваємо великий спротив щодо закупівлі бронежилетів", - сказав Коваль.

Водночас в.о. міністра оборони зауважив, що на даний момент Збройні сили замовили 28 тисяч бронежилетів за ціною 4120 грн за штуку, але Антимонопольний комітет заблокував цю закупівлю.

"Але на даний момент я отримую інформацію про те, що рішення вищої адміністративної колегії Антимонопольного комітету від 18 червня на підставі скарги товариства "АРЕС" призупинила процедуру закупівлі. Розгляд скарги призначений на 26 червня", - сказав Коваль.

Він пояснив, що ця компанія "брала участь у переговорах 13 травня цього року щодо закупівлі бронежилетів та запропонувала здійснювати поставки за ціною одного бронежилета 17600 гривень.

"А тепер Антимонопольний комітет зупинив закупівлю, і ми кожного дня не доотримуємо бронежилети", - обурився Коваль.

Спікер Олександр Турчинов одразу ж попросив генерального прокурора негайно провести перевірку й посадити за грати того співробітника АМКУ, який блокує закупівлю.

21 червня  Антимонопольний комітет спростував  заяву Міноборони про те, що його чиновники нібито блокують процес закупівлі для армії необхідного спрорядження.

Про це йдеться у повідомленні комітету, повідомляє "Укрінформ".

"Прес-служба Антимонопольного комітету уповноважена поінформувати громадськість стосовно скарги ТОВ "Аммо С" від 17.06.2014 щодо встановлення Міноборони дискримінаційних вимог у документації конкурсних торгів на закупівлю - "вироби текстильні готові, інші - 9 лотів", - йдеться у повідомленні .

В АМКУ наголошують, що "комітет діяв виключно в правових рамках, максимально швидко вирішивши питання. Разом з тим, Комітет начебто не може нести відповідальність ні за вибір замовником процедури закупівлі, ані за якість її проведення, ані за реалізацію учасниками своїх прав на оскарження".

Антимонопольний комітет також заявляє, що "скарга від ТОВ "Аммо С" була подана до органу оскарження за формою, в строки (18 червня 2014) та з оплатою за подання такої скарги (як це передбачено постановою Кабміну), і повністю відповідала Закону "Про здійснення державних закупівель", а також містила скарги заявника на адресу Міноборони щодо організації конкурсу під конкретного учасника".

Виходячи з наведеного,  Антимонопольний комітет  як орган оскарження  не мав жодних підстав згідно з Законом не прийняти скаргу ТОВ "Аммо С" до розгляду.

Крім того, заявляє прес-служба АМКУ, Комітет, розуміючи важливість закупівлі, коли країна перебуває в умовах воєнного стану, а також свою відповідальність перед народом України, того ж дня (18 червня 2014) запитав в Міноборони інформацію, необхідну для розгляду скарги. "При цьому представникам Міноборони було роз'яснено нагальність отримання інформації для прийняття рішення Постійно діючою адміністративною колегією Антимонопольного комітету з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері держзакупівель. Однак, інформація від Міноборони до АМКУ надійшла лише о 16.00 20 червня 2014, після того як ще вранці в.о. Міністра оборони звинуватив Комітет у блокуванні закупівлі бронежилетів", - йдеться у повідомленні.

Колегія перенесла розгляд справи, і вже о 20.00 20 червня 2014 року розглянула скаргу і відмовила ТОВ "Аммо С" у задоволенні вимог.

Прес-служба звертає увагу на те, що "6 травня 2014 року були прийняті зміни до законодавства, які вступили в законну силу 9 травня 2014, що дозволяють здійснювати закупівлі для потреб армії за спрощеною процедурою протягом 7-10 днів.

Нагадаємо, 20 червня, в.о. міністра оборони Михайло Коваль заявив у ВР, що Антимонопольний комітет блокує процес закупівлі бронежилетів для української армії.